صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

غربالگری آنلاین و آفلاین سلامت روان دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید

کد خبر 22265 1399-04-11 12:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیرکل مشاوره، امور تربیتی و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش گفت: بنای ما این است که با استفاده از ظرفیت‌های موجود و با کمک همکاران، آزمون‌های سلامت روان را در دوشکل آنلاین و آفلاین انجام دهیم.
غربالگری آنلاین و آفلاین سلامت روان دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید


مسعود شکوهی درباره غربالگری و برگزاری آزمون های سلامت روان دانش آموزان در سال تحصیلی جدید اظهار کرد: در حال برنامه ریزی هستیم که غربالگری را برای همه دانش آموزان انجام دهیم.
وی افزود: غربالگری عظیمی است که در سال تحصیلی جدید انجام می شود، ولی هنوز زمان دقیق آن مشخص نیست.
مدیرکل مشاوره، امور تربیتی و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه انجام این غربالگری سلامت روان برای دانش آموزان ابتدایی بر عهده اولیاء و معلمان خواهد بود گفت: در مقطع متوسطه اول و متوسطه دوم خود دانش آموز، خانواده و همکاران ما مشارکت دارند.
شکوهی ادامه داد: بنای ما این است که با استفاده از ظرفیت های موجود و با کمک همکاران آزمونهای سلامت روان را در دوشکل آنلاین و آفلاین انجام دهیم. به دنبال تعیین منشاء آسیبهای اجتماعی هستیم که چه میزان خانواده سهیم است، چه میزان خود فرد، جامعه یا مدرسه؟. برای برخی حوزه های آسیب های اجتماعی نیازمند برنامه ریزی جدی تر هستیم.
وی با بیان اینکه از مرداد ماه هشت دوره تخصصی را برای مدیران، معاونین، کادر مدرسه، معلمان، مشاوران و مربیان پرورشی برگزار می کنیم؛ درباره سرانجام طرح «نظام جامع راهنمایی و مشاوره» گفت: نظام جامع راهنمایی و مشاوره در نوبت بررسی در صحن شورای عالی آموزش و پرورش است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید