صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

زن کویتی به دلیل داشتن ۲ هویت، ۲ شغل و ۲ همسر محاکمه شد

کد خبر 22298 1399-04-11 13:32
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
دادگاه استیناف کویت حکم بدوی یک زن کویتی را به دلیل داشتن ۲ هویت، ۲ شغل دولتی و ۲ همسر تایید کرد تا عجیب‌ترین پرونده تاریخ این کشور مختومه شود.
زن کویتی به دلیل داشتن ۲ هویت، ۲ شغل و ۲ همسر محاکمه شد


 رسانه های کویتی خبر دادند، این زن به سبب در اختیار داشتن ۲ هویت به نام های «عمره» و «غریسه» و ازدواج با ۲ شوهر در آن واحد و طلاق گرفتن از یکی از آنها بابت دریافت مزایای زنان مطلقه مجرم شناخته شد.
 او ازدواج دوم خود را با نیت طلاق گرفتن انجام داده و تا زمان دستگیری با همسر واقعی و اولش که از این موضوع مطلع بوده زندگی می کرده است.
 علاوه بر این، زن مزبور در ۲ شغل دولتی مختلف (هر یک با یکی از هویت هایش) استخدام بوده و از هر ۲ حقوق دریافت می کرده است.
 به نوشته رسانه های کویتی، این زن که نام اصلی اش غریسه است موفق شده بود به کمک برخی از مسئولان ثبت احوال کویت شخصیت غیرواقعی «عمره» را خلق کند، شناسنامه کویتی برایش بگیرد و با آن شناسنامه با یک فرد کویتی ازدواج کند و از تمام مزایای ازدواج یک کویتی بهره مند شود. جالب آنکه او حتی کمک هزینه لباس عروسی را هم دریافت کرد.
 در نهایت این زن کویتی با هویت تقلبی خود استخدام شد، سپس از شوهر تقلبی اش طلاق گرفت و کمک هزینه مطلقه ها را از دولت دریافت کرد.
 به نوشته رسانه های کویتی، برنامه زن زمانی برملا شد که پدرش فوت کرد و در جریان انحصار وراثت هویت تقلبی یکی از شخصیت هایش فاش شد.
 پس از آن، رئیس مجلس امت کویت داستان زن را به اطلاع اعضای مجلس رساند تا بعد از دادگاهی جنجالی او و همسرش به هفت سال زندان محکوم شدند.
 به گفته رئیس مجلس امت کویت، ماجرای شناسنامه های تقلبی در میان اتباع کویتی به این یک مورد محدود نمی شود و در صورت تصویب قانون بررسی هویت افراد دارای تابعیت، موارد بیشتری از شهروندان کویتی که با هویت های جعلی یک یا چند حقوق اضافی از دولت دریافت می کنند پدیدار خواهد شد.
 موافقان این قانون آن را راهی برای مقابله با سودجویی برخی از افراد قلمداد می کنند در حالی که مخالفان آن را دستاویزی برای دولت در خلع تابعیت از مخالفان می دانند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید