صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

تداوم بارش ها تا پایان هفته_ پیش بینی یخبندان در اردبیل و خراسان

کد خبر 1213 1399-01-20 10:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک کارشناس هواشناسی با اشاره به اینکه توده هوای سرد تا روز پنجشنبه بر آسمان کشور مستقر خواهد بود گفت: تا روز شنبه آینده بارندگی‌ها ادامه دارد.
تداوم بارش ها تا پایان هفته_ پیش بینی یخبندان در اردبیل و خراسان


امین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی با با اشاره به اینکه در بیشتر مناطق کشور به جز جنوب، جنوب شرقی و نوار شمالی شاهد وزش باد شدید خواهیم بود، گفت: در خوزستان، غرب سواحل شمالی، دامنه جنوبی و مرکزی زاگرس، شمال غرب، مرکز و شرق کشور پیش بینی بارندگی شده است.
وی افزود: توده هوای سرد تا روز پنجشنبه بر آسمان کشور مستقر خواهد بود.
نقشینه از کاهش ۶ تا ۱۲ درجه‌ای دما در اثر شدت گرفتن بارش‌ها خبر داد و بیان داشت: در نوار شمالی و دریای خزر تا ظهر روز جمعه و شنبه به جز جنوب و شرق از شدت بارندگی‌ها کاسته می‌شود و اما وزش بادهای تداوم می‌یابد.
این کارشناس هواشناسی پیش بینی کرد: در این مدت بارش در ارتفاعات به شکل برف است و تا روز شنبه آینده بارندگی‌ها ادامه دارد.
وی یادآور شد: از روز پنجشنبه برای استان‌های اردبیل و خراسان شمالی یخبندان شبانه و صبحگاهی اتفاق خواهد افتاد و باغداران و کشاورزان باید تمهیدات ویژه‌ای برای حفاظت از محصولات خود در نظر بگیرند.
نقشینه همچنین به عشایر کوچرو توصیه کرد در این مدت از جا به جایی خودداری کنند، ضمن اینکه باید از نزدیک شدن دام‌ها به حاشیه رودخانه‌ها به دلیل سیلابی شدن مسیل‌ها بپرهیزند.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید