صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه

حضور 4.5 میلیون نفر در عرضه اولیه امروز بورس

کد خبر 22301 1399-04-11 13:38
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
مدیر عامل شرکت فناوری بورس تهران گفت: تعداد مشارکت کنندگان در عرضه اولیه سیتا که امروز در بورس انجام شد، 4.5 میلیون نفر مشارکت کردند.
حضور 4.5 میلیون نفر در عرضه اولیه امروز بورس


روح الله دهقان مدیر عامل فناوری بورس تهران امروز به صورت زنده در گفت و گو با شبکه خبر اعلام کرد: با توجه به استقبال بیش از اندازه مردم برای خرید سهام عرضه اولیه سیمان تأمین در نماد سیتا1 تعداد مشتریان عرضه اولیه نسبت به سری قبل 50 درصد افزایش یافته است.
به گفته دهقان در عرضه اولیه قبلی 2.5 میلیون نفر و در دو عرضه اولیه قبل از آن هر کدام 3 میلیون نفر مشارکت کردند و امروز بالغ بر 50 درصد رشد در مشتریان خرید سهام عرضه اولیه سیمان تأمین مشاهده شده است.
مدیر عامل شرکت فناوری بورس تهران همچنین گفت: امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران هم بیش از 66 هزار واحد رشد کرده و به رکورد بی سابقه یک میلیون و 612 هزار و 889 واحد رسیده است.
وی همچنین گفت: روند پرداخت در کارگزاری ها گرچه به کندی صورت می گیرد اما برخی کارگزاری ها نسبت به مشتریان خود متعهد شده اند که به ویژه در خرید سهام عرضه اولیه اعتباری به مشتریان می دهند و بعداً مشتریان می توانند حساب خود را شارژ کنند.
دهقان افزود: امروز سیستم پرداخت شاپرک گرچه مشکل داشته اما فکر می کنم تأثیری در عرضه اولیه سهام سیمان تأمین نداشته است.
مدیر عامل شرکت فناوری بورس تهران همچنین در مورد مشکل یکی از کارگزاری ها گفت: بعد از ایجاد مشکل برای کارگزاری یادشده یکی دو روز طول کشید تا سامانه های کارگزاری راه اندازی شود و اکنون عمده مشتریان برای خرید عرضه اولیه در آن کارگزاری توانسته اند خدمات مورد نیاز دریافت کنند و سامانه های آن پایدار شده است.
امروز به دلیل استقبال بی نظیر مردم برای خرید سهام عرضه اولیه سیمان تأمین سامانه های معاملاتی و آنلاین بورس در اکثر کارگزاری ها با کندی روبرو بود و حتی در یکی از کارگزاری ها که از سامانه های پیشرفته برخوردار بود، سیستم پرداخت آنلاین دچار مشکل شده و مشتریان خود را مجبور می کردند از طریق واریز به حساب کارگزاری در بانک مربوطه اقدام کنند.  

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه