صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

خواهر رهبر کره‌شمالی چقدر قدرت دارد؟

کد خبر 22309 1399-04-11 14:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سفیر روسیه در پیونگ‌یانگ طی گفت‌وگویی با روزنامه‌نگاران که از طریق اینترنت انجام گرفت اعلام کرد، خواهر رهبر کره‌شمالی در حزب کارگر کره از جایگاه بالایی برخوردار است، اما این بدان معنا نیست که جانشین برادرش خواهد شد.
خواهر رهبر کره‌شمالی چقدر قدرت دارد؟


کره شمالی از آن دست کشورهایی است که تحولات درون ساختار سیاسی این کشور از چشم دنیا پنهان است. اما در روزهای گذشته و با شایعات گسترده ای که درباره کره شمالی و سلامت جسمانی کیم جونگ اون گفته می شود، این کنجکاوی وجود دارد که آیا خواهر رهبر کره شمالی می تواند جانشین او شود؟
 سفیر روسیه در پیونگ یانگ جایگاه کیم یو جونگ خواهر رهبر این کشور را در ساختار سیاسی، و آینده او را در هرم قدرت و تصمیم گیری این کشور تشریح کرد.
 الکساندر ماتسگورا سفیر روسیه در پیونگ یانگ طی گفت وگویی با روزنامه نگاران که از طریق اینترنت انجام گرفت اعلام کرد، خواهر رهبر کره شمالی در حزب کارگر کره از جایگاه بالایی برخوردار است، اما این بدان معنا نیست که جانشین برادرش خواهد شد.
 او ادامه داد: بی تردید نایب رئیسی اول کمیته مرکزی حزب کارگر که اکنون بر عهده کیم یو جونگ است جایگاه رفیعی محسوب می شود و سال های سال بود که هیچ شخصیتی لقب فرد شماره ۲ را در کره شمالی از آن خود نکرده بود.
 او در عین حال راجع به شایعاتی که در مورد جانشینی رهبر کره شمالی بر سر زبان ها افتاده گفت: تصور می کنم پرداختن به این مساله بی پایه و اساس است.
 سفیر روسیه در کره شمالی تاکید کرد: کیم یو جونگ در حال حاضر تجربه خوبی در زمینه سیاست خارجی پیدا کرده و برای در دست گرفتن جایگاه های عالیرتبه آماده است.
 این در حالی است که وزیر دفاع کره جنوبی چندی پیش در نشست پرسش و پاسخ با کمیسیون دفاعی کشورش از خواهر کیم جونگ اون به عنوان شخصیت شماره ۲ کره شمالی یاد کرده بود.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید