صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

ترامپ با پرچم سفید میدان نبرد را ترک کرده است

کد خبر 22325 1399-04-11 14:31
زمان تقریبی مطالعه 5دقیقه
جو بایدن عنوان کرد که این رییس جمهور آمریکا وظیفه‌اش برای محافظت از سربازان آمریکایی در خارج از این کشور و همچنین حمایت از شهروندان کشورش مقابل مشکلات اقتصادی و همه‌گیری بیماری کرونا را زیر پا گذاشته است.
ترامپ با پرچم سفید میدان نبرد را ترک کرده است


، به نقل از خبرگزاری پرس اسوسیشن، جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات آمریکا در انتخابات ۲۰۲۰ در گفت وگو با خبرنگاران گفت: دونالد ترامپ باید خیلی پاسخ ها را در قبال گزارش های خبری اخیر در خصوص ارائه ارزیابی اطلاعاتی در مارس ۲۰۱۹ به او درباره جوایز پیشنهادی روسیه به طالبان برای کشتن سربازان آمریکا ارائه کند.
بایدن در صحبت های از پیش آماده شده اش، همچنین دونالد ترامپ را به تکان دادن پرچم سفید تسلیم در نبرد آمریکا با شیوع کروناویروس متهم کرد. به این ترتیب، بایدن استدلال کرد که دونالد ترامپ به لحاظ اخلاقی و رفتاری برای رهبری آمریکا شایستگی ندارد.
جو بایدن در اظهارات روز سه شنبه خود درباره این که دونالد ترامپ سوگند ریاست جمهوری خود را نقض کرده و باید به خاطر انفعال در واکنش به عملیات ادعایی اعطای جوایز از سوی روسیه با تبعاتی در کنگره مواجه شود، حرفی به میان نیاورد. اما او گفت که هر یک از این موارد حتی اگر به صورت حدودی درست باشند، به مثابه سستی تمام عیار در انجام وظایف به حساب می آیند.
وی افزود: در این مورد مردم باید به این نتیجه برسند که بدون آنکه هیچ ارتباطی با نامزدی من برای ریاست جمهوری وجود داشته باشد، این فرد برای آنکه رییس جمهور آمریکا باشد فاقد صلاحیت است.
اخیرا چند رسانه آمریکایی از جمله آسوشیتدپرس، درباره این که دونالد ترامپ دست کم در یک مورد از گزارش های اطلاعاتی روزانه اش، در جریان اسناد و مدارک مربوط به برنامه اعطای جایزه روسیه به طالبان قرار گرفته است، منتشر کردند. دونالد ترامپ اما تاکید داشته هرگز هیچ گونه اطلاعاتی درباره این برنامه به او ارائه نشد، زیرا این اطلاعات معتبر نبودند.
بایدن همچنین روز سه شنبه گفت: هیچ گونه جلسه محرمانه ای درباره این موضوع و یا در خصوص تعامل دونالد ترامپ درباره آن نداشته اما ممکن است به زودی، برای چنین جلسه ای درخواست کند. هرچند که نامزدهای احزاب عمده آمریکا جلسات اطلاعاتی روزانه دریافت می کنند، اما بایدن هنوز فرایند رسمی معرفی به عنوان نامزد را طی نکرده است.
بایدن در عین حال هشدار داد: هدف بلندمدت پوتین بی ثبات کردن ناتو و ائتلاف های غربی ایجاد شده در دنیا از جنگ جهانی دوم تاکنون است.
وی افزود: دونالد ترامپ می بایست خواستار تعامل تیم های نظامی و امنیت ملی خود به منظور رفع هرگونه اختلاف نظر اطلاعاتی درباره این گزارش مربوط به پیشنهاد جوایز روسیه به طالبان می شد. دونالد ترامپ دست کم می بایست تلفن را بر می داشت و می گفت ولادیمیر رفیق قدیمی، اگر هر کدام از این موارد درست باشند، تو با مشکل بزرگی مواجه شده ای!
در عین حال بایدن ۷۷ ساله در اظهاراتی مشابه دونالد ترامپ که قبلا توانایی های ذهنی خودش را مورد تمسخر قرار می داد، توانایی های او را با استناد به بی خبر بودنش از این گزارش های اطلاعاتی زیر سوال برد. این معاون رییس جمهور سابق آمریکا گفت که رقیب جمهوری خواه ۷۴ ساله اش، به نظر نمی رسد توانایی شناختی داشته باشد و از رویارویی با او در مناظره ها استقبال کرد.
بایدن اظهار کرد: به شدت منتظر هستم تا قابلیت های شناختی خودم را با قابلیت های شناختی مردی که با او رقابت می کنم، مقایسه کنیم.
جو بایدن در خصوص موضوع همه گیری کرونا ویروس نیز به رییس جمهور آمریکا از بابت عدم به کارگیری قدرت کامل دولت فدرال برای مقابله با آن حمله کرد و گفت: این فرد خودش را رییس جمهور زمان جنگ می خواند. چه اتفاقی افتاد حالا تقریبا ماه ژوییه هستیم و به نظر می رسد رییس جمهور زمان جنگ ما تسلیم شده و پرچم سفید تکان داده و میدان جنگ را ترک کرده است.
وی افزود: آمریکا می داند که این بحران را هنوز پشت سر نگذاشته است، حتی اگر شما آقای رییس جمهور چنین چیزی را ندانید. آن ها می بینند که چه اتفاقی رخ می دهد، حتی اگر شما آقای رییس جمهور از این کار خودداری کنید.
بایدن وعده داد که یک نظام ملی آزمایشی برای ویروس کرونا و ردیابی مسیر ارتباطات افراد معاینه شده اجرا کند اما هشدار داد که روند شیوع کووید_۱۹ احتمالا در فصل آنفلوآنزایی پیش رو بدتر خواهد شد.
او گفت: نمی توانیم نصف و نیمه بهبود یابیم و نصف و نیمه بدتر شویم. ما نمی توانیم نصف و نیمه به طرحی ادامه دهیم و برای نیمی از آن نیز امیدوار به رخدادن بهترین اتفاقات باشیم. ما نمی توانیم این ویروس را با یک رویکرد ملایم شکست دهیم.
بایدن عنوان کرد که دونالد ترامپ می خواهد یک تشویق کننده ملی باشد، بدون آنکه با حقایق و اعمال ملموس از آن حمایت کند. او گفت: جناب رییس جمهور، ما نیاز به یک رییس جمهور داریم.
کمپین دونالد ترامپ برای انتخابات ۲۰۲۰ در مقابل تاکید کرد که این رییس جمهور آمریکا در خط مقدم پاسخ کشور به کرونا ویروس بوده است!
بایدن همچنین گفت: یکی از اولین کارهایش در صورت انتخاب شدن به عنوان رییس جمهور این است که از دولت فدرال خواستار تداوم حضور آنتونی فائوچی، کارشناس ارشد دولت فعلی در حوزه بیماری های عفونی شود.
دونالد ترامپ معمولا صحبت های متناقض را با خط مشی های فائوچی درباره کرونا ویروس مطرح کرده است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید