صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

ویروس جدید کرونا سلول‌های قلب را آلوده می‌کند

کد خبر 22336 1399-04-11 15:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
محققان با استفاده از سلول‌های عضلات قلب موش که با فناوری سلول‌های بنیادی تولید شده‌اند، نشان دادند ویروس SARS-CoV-۲ توانایی آلوده کردن سلول‌های قلب را به طور مستقیم دارد.
ویروس جدید کرونا سلول‌های قلب را آلوده می‌کند


با وجود این که بسیاری از بیماران کووید ۱۹ دچار عوارض قلبی می شوند، علت این امر هنوز به طور کامل مشخص نشده است.
پیش از این بیماری های قلبی مزمن، التهاب و کمبود اکسیژن ناشی از آلودگی به ویروس به عنوان برخی از عوامل بروز عوارض قلبی معرفی شده اند اما تاکنون مستندات علمی در رابطه با توانایی ویروس SARS_CoV_۲ در آلوده سازی مستقیم سلول های قلب وجود نداشته است.این تحقیقات که توسط محققان مرکز پزشکی Cedars_Sinai در آمریکا صورت گرفته، نشان داد ویروس کرونا علاوه بر آلوده سازی سلول های قلب قادر است به سرعت درون این سلول ها تولیدمثل کند. همچنین مشخص شد قدرت ضربان سلول های قلب در مدت ۷۲ ساعت پس از آلودگی به ویروس دستخوش تغییر می شود.
علاوه بر این، با استفاده از سلول های قلب تولیدشده از سلول های بنیادی انسان مشخص شد آلودگی این سلول ها به ویروس کرونا موجب تغییر توصیف ژنی آن ها می شود. این وضعیت نشان می دهد که سلول های واقعی قلب انسان قابلیت آلوده شدن توسط ویروس را دارند و به محض وقوع این رخداد، مکانیزم های دفاعی درونی سلول فعال می شوند.گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Cell Reports Medicine منتشر شده است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید