صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

آیا نوشیدن آب فراوان می‌تواند کرونا را از بدن خارج کند؟

کد خبر 22346 1399-04-11 15:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
اگرچه ماه‌ها از شیوع کرونا می‌گذرد، اما همچنان سوالات و نقاط پیچیده متعددی درباره این ویروس وجود دارد و افراد مایلند هر راهکار علمی را که بتواند از ورود ویروس کرونا در بدنشان پیشگیری کند را پیدا کنند.
آیا نوشیدن آب فراوان می‌تواند کرونا را از بدن خارج کند؟


اگرچه ماه ها از شیوع کرونا می گذرد، اما همچنان سوالات و نقاط پیچیده متعددی درباره این ویروس وجود دارد و افراد مایلند هر راهکار علمی را که بتواند از ورود ویروس کرونا در بدنشان پیشگیری کند را پیدا کنند. یکی از مواردی که بار ها به آن اشاره شده است نوشیدن مایعات و به ویژه آب است، اما این موضوع حقیقت دارد؟
در برخی شایعات تأیید نشده گفته می شود که گر هر ۱۵ دقیقه آب بنوشید، بدن شما از ویروس کرونا محافظت می شود. برخی منابع دیگر نیز به نوشیدن مکرر آب و مایعات تأکید دارند، با این وجود، دانشمندان هنوز چیز های زیادی در مورد کرونا نمی دانند.
برخی از پست های فیس بوکی به نقل از پزشکان ژاپنی و چینی گفته اند که نوشیدن آب در هر ۱۵ دقیقه ممکن است حتی ویروس کرونا را از بدن شما خارج کند. آن ها مدعی شده اند که نوشیدن آب باعث می شود ویروس موجود در گلو و معده از بدن خارج شود چرا که اسید معده ویروس را از بین می برد.
اما در واقعیت، آب اینگونه کار نمی کند. نوشیدن آب غالباً برای شما بد نیست و قرار نیست اهمیت نوشیدن آب برای بدن را از بین ببریم یا بی ارزش تلقی کنیم. اما شما نمی توانید انتظار داشته باشید که با نوشیدن آب کرونا را از بدن خود بیرون کنید. دکتر کریس جانسون، استادیار اپیدمیولوژی و زیست شناسی در دانشگاه تمپل معتقد است که مصرف آب هیچ تأثیری در ورود ویروس به مجاری هوایی و ریه های شما ندارد. اگر قطرات تنفسی یک فرد آلوده را تنفس کنید، ویروس از طریق مجاری هوایی شما عبور می کند. اما این موضوع ربطی به مصرف آب ندارد.
به اعتقاد دکتر کریس جنسون، بهترین استفاده از آب برای جلوگیری از کرونا این است که دستان خود را بشویید. شما با دستان خود سطوح مختلفی را لمس می کنید و در نتیجه احتمال دارد از طریق دستان خود ویروس را وارد بدن خود کنید.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید