صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

کاهش ۵ درصدی پوشش واکسیناسیون کشور

کد خبر 22347 1399-04-11 15:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رییس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت نسبت به کاهش حدود پنج درصدی پوشش واکسیناسیون در کشور از ابتدای بحران کرونا هشدار داد.
کاهش ۵ درصدی پوشش واکسیناسیون کشور


رییس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت نسبت به کاهش حدود پنج درصدی پوشش واکسیناسیون در کشور از ابتدای بحران کرونا هشدار داد و اگر دامنه این پوشش تقویت نشود منجر به از دست دادن درصدی از دستاوردهایمان در حوزه واکسیناسیون خواهد شد.
دکترسید محسن  زهرایی در سفر به سراوان ضمن تقدیر از خدمات همکاران بهداشت و درمان در بحران کرونا اظهار داشت: اطلاع رسانی گسترده در سطح جامعه و بهره مندی از ابزارهایی مدیریتی و قابلیت های  سامانه سیب یکی از مهمترین راهکارهای پایش وضعیت واکسیناسیون است.
وی افزود: همکاران ما باید دنبال جمعیت تحت پوشش جهت واکسینه کردن باشند و در عین انجام واکسیناسیون حتما  فعالیت ها را در سامانه سیب نیز ثبت کنند.
دکتر محمد قره بگلو _ مدیر شبکه بهداشت و درمان سراوان نیز  با بیان این نکته که واکسیناسیون یکی از اولویت های مرکز بهداشت شهرستان سراوان است، اظهار داشت: با وجود بیماری کروناویروس، برنامه های واکسیناسیون در مراکز جامع سلامت و خانه های بهداشت با قوت در حال اجراست.
وی افزود: برای مناطق مرزی و حاشیه شهر که جمعیت های مهاجرپذیری را در درون خود جای داده اند، بسته های اجرایی خاصی را طراحی کرده ایم.
مدیر شبکه بهداشت سراوان یادآور شد: عدم مراجعه مردم به مراکز  بهداشتی درمانی، بخاطر ترس از بیماری کووید ۱۹ مقداری ما را با مشکل مواجه کرده است که این موارد توسط بهورز یا مراقب سلامت پیگیری و در صورت عدم مراجعه، واکسیناسیون این افراد نیز بصورت اکتیو انجام خواهد گرفت.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید