صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

کره‌شمالی از رفتار تحریک‌آمیز دست کشیده و به مذاکرات بازگردد

کد خبر 22355 1399-04-11 16:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
به دنبال تنش‌های اخیر در شبه جزیره کره، مشاور امنیت ملی آمریکا از کره‌شمالی خواست تا از اقدامات "تحریک‌آمیز" دست کشیده و به مذاکرات برگردد.
کره‌شمالی از رفتار تحریک‌آمیز دست کشیده و به مذاکرات بازگردد


 به نقل از خبرگزاری یونهاپ، اظهارات رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی آمریکا پس از آن مطرح شد که کره شمالی دفتر همکاری مشترک در مرز دو کره را بابت آنچه "خشم از پروپاگاندای ضد دولتی علیه پیونگ یانگ" خواند، منفجر کرد.
اوبراین گفت، ایالات متحده می خواهد کره شمالی به "آینده اقتصادی روشن" تحت رهبری کیم جونگ اون دست یابد و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا همچنان به صلحی پایدار برای شبه جزیره کره پایبند است.
وی در جریان یک سمینار مجازی به میزبانی مرکز منافع ملی گفت: یک پیشرفت ملموس همچنان کند بوده است. راه ها برای مذاکرات و گفت وگو و پیشرفت همچنان باز است.
این مقام مسئول آمریکایی ادامه داد: ما به تعهدات خود پایبندیم و می خواهیم به آن اهدافی که در نشست سنگاپور وعده داده شد، دست پیدا کنیم. ما همچنان از کره شمالی می خواهیم تا از اقدامات تحریک آمیز دست بکشد و از الزامات قطعنامه های شورای امنیت تبعیت کرده و به مذاکرات بازگردد.
مشاور امنیت ملی آمریکا همچنین گفت، ائتلاف بین کره جنوبی و آمریکا همچنان برای صلح و امنیت در شبه جزیره کره و تمامی منطقه هند_پاسیفیک از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی بدون اشاره به چین ادامه داد، سئول و واشنگتن با یکدیگر به دنبال تضمین این مساله هستند که منطقه هند_پاسیفیک "آزاد" باشد و حق حاکمیت در آن رعایت شود، مناقشه ها در آن به صورت صلح آمیز حل شوند و مردم بتوانند در رفاه زندگی کنند.
ترامپ و کیم جونگ اون سه بار از ژوئن ۲۰۱۸ در تلاش برای دستیابی به توافقی با هدف خلع سلاح اتمی کره شمالی در ازای کاهش تحریم های آمریکا وارد مذاکره شدند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید