صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

تکذیب انتشار مواد رادیو اکتیو در محدوده درمانگاه سینا اطهر

کد خبر 22358 1399-04-11 16:03
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
رییس اورژانس تهران خبرى مبنى بر ممنوعیت تردد از خيابان شريعتى محدوده حادثه حريق درمانگاه سينا اطهر به دليل پخش مواد راديو اكتيو و به خطر افتادن جان هموطنان را که در فضاى مجازى است تكذيب كرد.
تکذیب انتشار مواد رادیو اکتیو در محدوده درمانگاه سینا اطهر


 پیمان صابریان رییس اورژانس تهران در نشست خبری ویدیو کنفرانسی با خبرنگاران درباره حادثه انفجار در خیابان شریعتی اظهار کرد: بلافاصله پس از اعلام انفجار ۱۲ دستگاه آمبولانس و ۲ دستگاه موتورلانس و ۱۸ تیم عملیاتی در محل حادثه حضور داشتند و  علاوه بر اینکه صحنه را برای ارائه خدمات ایمن کردند، از حوادث ناگوار نیز جلوگیری کردند.
او ادامه داد: متاسفانه در صحنه ۸ نفر فوت شدند و یک نفر در حین احیای قلبی به بیمارستان منتقل شد، اما متاسفانه این فرد جان باخت، ۱۵ مصدوم سرپایی داشتیم که در محل درمان و ترخیص و ۹ نفر به بیمارستان منتقل شدند و این ۹ نفر شرایط پایدار و مناسبی دارند.
صابریان گفت: علت حادثه را باید متخصصان، پس از بررسی اعلام کنند و نتیجه کارشناسی اعلام شود و ساختمانی که دچار حادثه شد، دی کلینیک و دارای مرکز تصویربرداری، آزمایشگاه و مرکز جراحی محدود بود، خوشبختانه در جریان حریق شب گذشته با همکاری آتش نشانی و پدافند غیرعامل وزارت بهداشت از انتشار و انفجار گاز هلیوم که می توانست اتفاق بدی را رقم زند، جلوگیری شد.
صابریان ادامه داد: در حادثه شب گذشته، اغلب افرادی که دچار حادثه شدند افرادی بودند که در ساختمان دچار انفجار حضور داشتند و خوشبختانه برای عابران و همسایه ها اتفاق خاصی نیفتاده است.
 رییس اورژانس تهران خبرى مبنى بر ممنوعیت تردد از خيابان شريعتى محدوده حادثه حريق درمانگاه سينا اطهر به دليل پخش مواد راديو اكتيو و به خطر افتادن جان هموطنان را که در فضاى مجازى است تكذيب كرد و گفت: انتشار اين خبر با توجه به حساسيت بوجود آمده در بين هموطنان كاملاً غير اخلاقى است.
ایمنی مراکز درمانی باید به تایید اورژانس برسدرییس اورژانس تهران درباره ایمنی مراکز درمانی و توصیه اورژانس در این زمینه، گفت: درخواست ما همواره این بوده که در ساخت ساختمان ها و ارائه مجوزهای درمانی به مراکز درمانی و تصویربرداری در سطح کشور، از نظر ایمنی و اینکه بتوانیم خدمات خوبی به آن لوکیشن ارائه کنیم، از ما نظرسنجی شود اما تا کنون این اتفاق نیفتاده است.
صابریان گفت: ما با افزایش تعداد پایگاه ها در تهران تلاش می کنیم که بتوانیم خدمات را با سرعت بیشتر و کیفیت بالاتر ارائه کنیم اما به هر حال خیلی از ساختمان ها در شهر تهران از نظر ایمنی شرایط لازم را ندارند و همین موضوع باعث می شود این حوادث بیشتر باشد و ما هم در ارائه خدمات با مشکل مواجه شویم.
رئیس شورای شهر تهران: نقص فنی سیستم برق محل نگهداری کپسول اکسیژن عامل ایجاد آتش سوزی است 
محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران ،در تشریح جزئیات بازدید خود از کلینیک سینا اطهر در خیابان شریعتی گفت: متأسفانه در حادثه انفجار و آتش سوزی تعداد ۱۹ نفر از شهروندان جان خود را از دست دادند و باید گفت حادثه ای دلخراش بود.
رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا علت حادثه مشخص شده است یا خیر، افزود: بر اساس گفته های کارشناسان، در کنار درب ساختمان اتاقکی ساخته شده بود که در آن کپسول های اکسیژن نگهداری می شد که به دلیل نقص در سیستم برق و گرما موجب آتش سوزی شد.
وی  ادامه داد: پس از شروع آتش سوزی دود به سرعت به طبقه چهارم این ساختمان که اتاق جراحی بود، منتقل شده که متاسفانه موجب خفگی افراد شده است.
او بیان کرد: تا پشت بام ساختمان کلینیک رفتم و آن چه که گزاش شد حاکی از آن بود در بخشی از مسیر راه پله نیز دپو مواد اشتعال زا انجام شده بود که کار امدادرسانی شب گذشته نیرو های آتش نشانی را با مشکل مواجه کرد.
رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: نکته قابل تأمل درباره این ساختمان این است که در ۳ نوبت در سال های ۹۴، ۹۶، ۹۷ با موضوع ایمنی اخطار داده شده بود که آخرین اخطار در سال ۹۷ از بازرسی اماکن بود.
هاشمی ادامه داد: مالک ساختمان در سال ۹۸ اقدام هایی را در جهت ایمنی ساختمان انجام داده بود که یکی از آن ها نصب سیستم اطفای حریق بود که فعال نبود.
او بیان کرد: ضمن عرض تسلیت به خانواده جان باختگان حادثه لازم است به این نکته تأکید کنم که شهرداری مناطق لازم است تعداد سرکشی ها از ساختمان های نا ایمن موجود را افزایش دهند تا دیگر شاهد این دست از اتفاق ها نباشیم.
علت حادثه انفجار کلینیک سینا اطهر عصر امروز اعلام می شودمنصور درجاتی مدیر کل بحران استان تهران در گفت وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به جلسه ای که صبح امروز برای بررسی علت حادثه انفجار در کلینیک سینا اطهر برگزار شد، گفت: هنوز علت حادثه به طور دقیق محرز نشده است و نظراتی که تاکنون به عنوان علت حادثه اعلام شدند، نه به صورت قطعی احراز شدند و نه می توانیم آن ها را رد کنیم.
وی افزود: علت حادثه در جلسه کمیته امنیتی استان تهران که بعد از ظهر برگزار می شود، مشخص خواهد شد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید