صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

روحانی: روند آستانه تنها روند موفق برای حل بحران سوریه است

کد خبر 22366 1399-04-11 16:31
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رییس جمهوری گفت: روند آستانه به عنوان تنها روند موفق در کمک به حل و فصل مسالمت آمیز بحران سوریه دستاوردهای زیادی کسب کرده است.
روحانی: روند آستانه تنها روند موفق برای حل بحران سوریه است


حجت الاسلام حسن روحانی عصر چهارشنبه در نشست فوق العاده مجازی روسای جمهوری کشورهای ضامن صلح آستانه (ایران، روسیه و ترکیه) گفت: از دیدار شما دوستان عزیزم بسیار خرسندم. شرایط امروز به گونه ای است که ناچاریم از طریق ویدئو کنفرانس باهم گفت و گو داشته باشیم.
وی با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا منجر به تاخیر در برگزاری اجلاس سران  سه کشور شد، گفت: در این مدت تحولات زیادی در صحنه سوریه رخ داده است به همین دلیل تصمیم گرفتیم اجلاس سران سه کشور را به صورت مجازی برگزار کنیم و امیدواریم در اولین فرصت ممکن جلسه حضوری را به میزبانی جمهوری اسلامی ایران برگزار کنیم.
با قدرت بیشتری از مردم و دولت سوریه حمایت خواهیم کرد
رییس جمهوری اظهارداشت:در شرایط شیوع کرونا، رژیم آمریکا تحریم های غیرانسانی سزار را به سوریه تحمیل کرده که نوعی تروریسم اقتصادی است. جمهوری اسلامی ضمن محکوم نمودن هرگونه تحریم علیه ملت ها در جهان خصوصا سوریه تاکید می کند که به حمایت های خود از مردم و دولت مشروع سوریه با قدرت بیشتری ادامه خواهد داد و اقدامات نامشروع و غیرانسانی رژیم آمریکا هیچ خللی در اراده کشورهای دوست و متحد سوریه ایجاد نخواهد کرد.
روحانی خاطرنشان کرد: آمریکا مطمئن باشد آنچه از طریق فشار نظامی و توسل به گروه های تروریستی به دست نیاورده، نمی تواند از طریق ابزار فشار اقتصادی با مجازات مردم سوریه به دست بیاورد.
رییس جمهوری گفت: امروز با گذشت بیش از ۹ سال از آغاز بحران سوریه، جمهوری اسلامی ایران معتقد است تنها راه حل بحران سوریه سیاسی است و راه حل نظامی نخواهد داشت.
روحانی تاکید کرد: ما به عنوان کشورهای ضامن روند آستانه همواره از گفت وگوهای سوری _ سوری در چهارچوب توافقات ایجاد شده در روند آستانه حمایت می کنیم و بر عزم خود برای مبارزه با تروریسم داعش و القاعده و سایر مجمموعه های ذیل آنها در تمام منطقه از جمله سوریه تاکید می کنیم.
رییس دولت تدبیر و امید افزود: امروز در شرایطی با افتخار از مبارزه با تروریسم سخن می گوییم که فداکاری های زیادی در این راه صورت گرفته است. در اینجا لازم می دانم از تمامی شهدای مبارزه با تروریسم به ویژه در راس آنها  شهید سپهبد «قاسم سلیمانی» یاد کنم.
وی خاطرنشان کرد: آمریکا کشوری است که ادعای مبارزه با تروریسم را داشت و قهرمان این مبارزه در منطقه و همراهانش را به شهادت رساند و این نشانه ادعای دروغین رژیم آمریکا در زمینه تروریسم است.
مبارزه با تروریسم تا محو کامل آن از منطقه ادامه خواهد داشت
رییس جمهوری تاکید کرد: مبارزه با تروریسم تا محو کامل آن از سوریه و به طور کلی از منطقه ادامه خواهد داشت، در این راه نباید امنیت جان نظامیان به خطر بیافتد و نباید اجازه دهیم تروریست ها از مردم به عنوان سپر انسانی استفاده کنند.
وی در بخش دیگری از سخنانش یادآورشد: در حالی که سخن از مبارزه با تروریست بیان می شود، اما احترام به حاکمیت ملی و استقلال سوریه نیز اصلی خدشه ناپذیر است؛ سوریه ای متحد و مستقل و بدون حضور نامشروع قدرت های خارجی نه تنها منجر به بازگشت آرامش به این کشور پس از سال های طولانی رنج مردم خواهد شد بلکه به ثبات و امنیت همسایگان نیز کمک خواهد کرد.
ادامه دارد 

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید