صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

ترکیه دنبال ایجاد منطقه امن در شمال عراق است

کد خبر 22368 1399-04-11 16:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مشاور رسانه‌ای رئیس حزب دموکرات کردستان عراق اعلام کرد ترکیه برای ایجاد "منطقه امن" در شمال عراق تلاش می‌کند.
ترکیه دنبال ایجاد منطقه امن در شمال عراق است


به نقل از خبرگزاری المعلومه، کفاح محمود، مشاور رسانه ای مسعود بارزانی، رئیس حزب دموکرات کردستان عراق امروز (چهارشنبه) گفت که ترکیه درصدد ایجاد یک منطقه "امن" یا کمربند امنیتی در خاک عراق برای مقابله با نیروهای حزب کارگران کردستان این کشور (پ ک ک) است.
وی افزود: این طرح برای بغداد و اربیل تحریک کننده است.
کفاح محمود ادامه داد: عراق باید جدی تر با ترکیه برخورد کند و دولت های اربیل و بغداد نباید به محکومیت اکتفا کنند. برای حل این مسأله باید از جهان کمک گرفت و از گزینه آتش در مقابل آتش استفاده نکرد؛ چراکه وضعیت عراق تحمل تشدید تنش بیشتر را ندارد.
وی تصریح کرد: یک گزینه ساده وجود دارد که ممکن است به حل و فصل بسیاری از این مشکلات کمک کند. این گزینه، برگزاری کنفرانس گسترده با حضور تمامی طرف ها (بغداد، اربیل، ترکیه و حزب کارگران کردستان عراق) و ایجاد یک نقشه سیاسی در این زمینه است.
در همین حال، یک عضو حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق از حضور ۳۰۰۰ سرباز ترکیه ای در عملیات نظامی این کشور در شمال عراق خبر داد.
غیاث السورجی در این باره گفت: ۳۰۰۰ سرباز ترکیه ای در عملیات نظامی آنکارا در شمال عراق حضور دارند و ترکیه از زمان اغاز این عملیت پایگاه ها، سربازان و سلاح هایشان را در این منطقه افزایش داده اند.
 

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید