صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / خودرو

بخشنامه جدید ایران خودرو برای خریداران خودرو

کد خبر 22371 1399-04-11 16:42
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
عدم مطابقت اطلاعات مشتری در سیستم فروش با فرم‌های احراز سکونت، منجر به بروز ایراد در شماره گذاری خودرو و مشکلات متعدد برای سازمان، نمایندگی و مشتری شده است.
بخشنامه جدید ایران خودرو برای خریداران خودرو


ایران خودرو در قالب اطلاعیه ای اعلام کرد: عدم مطابقت اطلاعات مشتری در سیستم فروش با فرم های احراز سکونت، منجر به بروز ایراد در شماره گذاری خودرو و مشکلات متعدد برای سازمان، نمایندگی و مشتری شده است.
بر همین اساس نمایندگی ها مطابق با بندهای ذیل نسبت به دریافت فرم احراز سکونت و مطابقت اطلاعات مشتری با سیستم فروش اقدام کنند:
۱. دریافت فرم احراز سکونت برای تمامی مشتری ها و در تمامی روش های فـروش الزامـی است.
۲. نمایندگی موظف است پس از دریافت فرم احراز سکونت از مشتری، نسبت به کنترل اطلاعـات مشتری در سیستم فروش اقدام کرده و پس از اصلاح مواردی که نمایندگی دسترسـی دارد، مابقی موارد قابل اصلاح را بر روی فرم احراز سکونت، علامت گذاری (های لایت) کند.
۳. پس از رفع مغایرت های قابل اقدام و مشـخص کردن سـایر مـوارد مغـایرت بـر روی فـرم احـراز سکونت، کارگزار نمایندگی موظف است پرونده را جهت رفع مغایرت نهـایی تحویـل واحـد "عقـد قرارداد" داده و پس از رفع مغـایرت (کـه بـا درج مهـر "اصـلاح شـد" از سـوی همکـاران سـازمان مشخص می شود، پرونده را به واحد "دریافت و کنترل مدارک" تحویل کنند.
۴. ویرایش اطلاعات برای مدت محدود بدون اخذ وجه در سازمان صورت خواهد پذیرفت.
۵. لازم به ذکر است پرونده های ویرایشی نیز، نیاز به ارسال پرونده (کپی شناسنامه، کارت ملی و اصل فرم احراز سکونت مشتری نهایی) و انجام مراحل فوق دارد.
تذکر ۱: پرونده های تکمیل وجه شده ای که تحویل سازمان شده اند نیز تنهـا بـا ارائـه فرم احراز سکونت، صدور سند خواهند شد؛ لذا لازم است تا در اسرع وقت نسبت به انجام مراحل فوق برای پرونده های مذکور نیز اقدام لازم صـورت پـذیرد. (فـرم احـراز پـس از رفـع مغایرت باید توسط نمایندگی تحویل واحد دریافت و کنترل مدارک شود.)
تذکر ۲: تاکید می گردد در صورت عدم انجام مراحل فوق مطابق با رویـه ذکـر شـده در بندهای قبلی توسط نمایندگی و بروز مغایرت در تخصیص پلاک به دلیل عدم بررسی و رفع مغایرت و یا عدم اعلام مغایرت، بابت هـر مـورد مبلـغ ۱،۰۰۰،۰۰۰ ریال از حسـاب نماینـدگی کسر خواهد شد.

در صورتی که نیاز به خدمات کارشناسی خودرو ، تشخیص رنگ شدگی و آپشن خودرو نیاز دارید می توانید با کارشناسان کارن در تماس باشید .
برای دریافت مشاوره و مشاهده خدمات کارشناسی خودرو و تشخیص رنگ شدگی ، این صفحه را ملاحظه فرمایید .کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / خودرو