صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

۱۲۰ نیروی اورژانسی به کرونا مبتلا شدند

کد خبر 22382 1399-04-11 17:03
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رییس اورژانس تهران گفت: تعداد ماموریت‌های اورژانس تهران در حوزه کرونا بالاست و نیازمند بودجه بیشتری هستیم.
۱۲۰ نیروی اورژانسی به کرونا مبتلا شدند


رییس اورژانس تهران گفت: تعداد ماموریت های اورژانس تهران در حوزه کرونا بالاست و نیازمند بودجه بیشتری هستیم.
پیمان صابریان در نشست ویدئوکنفرانسی درباره آمادگی اورژانس تهران برای ارائه خدمات به بیماران کرونا با توجه به افزایش موارد بروز بیماری طی چند روز اخیر، اظهار کرد: با توجه به افزایش بیماران کرونا، در سطح شهر تهران ۵۰ دستگاه آمبولانس به بیماران کرونایی خدمت رسانی و در صورت لزوم آنها را به بیمارستان می کنند.
او گفت: همچنان تعداد ماموریت های اورژانس تهران در این زمینه خیلی بالاست. این ماموریت ها نیازمند لوازم اضافه است که باعث افزایش هزینه های اورژانس است و البته این هزینه ها در بودجه سال قبل دیده نشده است. نیروهای ما به صورت ۲۴ ساعته در خدمت رسانی هستند و ساعت کاری آن ها بسیار بالا رفته است. نیروهای عملیاتی ما در سطح خوبی خدمات می دهند و امیدوارم بتوانیم مثمر ثمر باشیم.
آمار ابتلای کرونا در نیروهای اورژانس تهران
رییس اورژانس تهران درباره تعداد افرادی که در اورژانس تهران به کرونا مبتلا شده اند، گفت: حدود ۱۱۰ یا ۱۲۰ نفر از نیروهای اورژانس به کرونا مبتلا شده اند و در مجموع تعداد نیروهای عملیاتی ما ۲۶۰۰ نفر هستند. بنابراین آمار ابتلا در نیروهای اورژانس تهران تقریبا زیر پنج درصد است. البته میانگین ابتلای کادر درمان در دنیا حدود ۲۰ درصد است. با پروتکشن خوبی که برای پرسنل فراهم شد، درصد ابتلای پرسنل مان به کرونا پایین تر است و این نشانه خوبی است؛ چراکه نیروهای ما تخصصی هستند و در صورت ابتلا، قابلیت جایگزینی ندارند و بنابراین نیاز است تمهیدات ویژه ای در رابطه با آنها بیندیشیم.
او درباره اقدامات اورژانس تهران برای پوشش برگزاری کنکور، گفت: در اورژانس تهران همواره بزرگ ترین مراسم ها را پوشش داده ایم و مشکلی در این زمینه نیست. برای کنکور هم مانند سال های گذشته مشکل خاصی نداریم و در صورت لزوم می توان خیلی خوب خدمات را ارائه کرد.
روزانه ۳۷۰۰ ماموریت در اورژانس تهران
صابریان درباره تعداد ماموریت های اورژانس تهران از ابتدای امسال تاکنون گفت: ما متوسط ماموریت روزانه مان بالای ۳۷۰۰ ماموریت بوده است. با توجه به آنکه به قرنطینه خانگی هم خدمات می دهیم، این موضوع باعث شده تعداد خدمات بالاتر رود و نیازمند ناوگان بزرگتری باشیم اما در مورد ماموریت های ترافیکی در حال حاضر آمار تقریبا مشابه گذشته است.
او در پاسخ به سوالی درباره سهم اورژانس تهران از برداشت اخیر وزارت بهداشت از صندوق ذخیره ملی، گفت: برای خرید تجهیزات مبلغی به ما ارائه نشده است، البته از ابتدای سال تا کنون دکتر نمکی و معاون توسعه به ما لطف کرده و مبالغی برای اورژانس تهران فرستاده اند، اما با توجه به کسری بودجه ای که امسال با آن مواجه هستیم، نیازمند همکاری و نگاه بهتری در بودجه ها هستیم تا بتوانیم امسال را بگذرانیم و کرونا نیز به تدریج کاهش یابد.
۳۰ درصد کسری بودجه اورژانس تهران
صابریان گفت: تظاهرات کرونا در افراد مختلف متفاوت است و ما بر اساس شرایط بیمار، خدمات و درمان های متفاوتی ارائه می دهیم. در حدی که بتوانیم افراد مبتلا را به شرایط پایدار برسانیم، در خانه خدمات ارائه می کنیم.
او درباره مشکلات اورژانس تهران در حوزه تجهیزات گفت: در اورژانس تهران بین ۲۵ تا ۳۰ درصد بودجه مان کسری بودجه داریم و پولی که به ما ارائه می شود، کفاف حقوق و اضافه کار نیرو ها را هم نمی دهد البته برای خرید تجهیزات مشکل خاصی نداریم و مشکل مان بودجه ای و مالی است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید