صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

احتمالاً تا پایان امسال با بیماری کرونا درگیر خواهیم بود

کد خبر 22403 1399-04-11 18:32
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اعلام وضعیت سفید یا قرمز در استان‌ها کاملاً نسبی است و تا زمانی که این ویروس در کشور وجود دارد هیچ استانی وضعیت ثابت نخواهد داشت.
احتمالاً تا پایان امسال با بیماری کرونا درگیر خواهیم بود


معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه هنوز در موج اول کرونا هستیم و احتمالاً تا پایان امسال با این بیماری درگیر خواهیم بود، گفت: اعلام وضعیت سفید یا قرمز در استان ها کاملاً نسبی است و تا زمانی که این ویروس در کشور وجود دارد هیچ استانی وضعیت ثابت نخواهد داشت.
قاسم جان بابایی در بیست و دومین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا از روند ارائه خدمات درمانی در استان آذربایجان شرقی ابراز رضایت کرد و با قدردانی از حمایت های استاندار و همکاری مسئولان اجرایی استان با بخش بهداشت و درمان، اظهار کرد: موفقیت این استان در حوزه درمان نتیجه زیرساخت هایی است که در سال های گذشته ایجاد شده و بر این اساس توسعه زیرساخت های درمانی در شهرستان های این استان جزو اولویت های وزارت بهداشت است. وی با بیان اینکه از اسفند ماه تاکنون، درصد مرگ ومیر بیماران کرونا کاهش یافته، اما بار بیماری بیشتر شده است، افزود: تمام تلاش ها باید بر این باشد که بار بیماری از ظرفیت خدمات و امکانات درمانی بیشتر نشود. جان بابایی افزود: رعایت پروتکل های بهداشتی حتی در استان های سفید هم ضروری است و باید از تمام امکانات و اختیارات قانونی در این زمینه استفاده شود. محمدمهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز بیماریابی فعال، مراقبت از افراد دارای تماس با مبتلایان، فاصله گیری اجتماعی و ارتباط با مردم را اصول اساسی مقابله با کرونا در کشور عنوان کرد و گفت: همبستگی بین مسئولان و مردم و استفاده از تمام ابزارهای اطلاع رسانی برای افزایش حساسیت مردم نسبت به موضوع کرونا ضروری است. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی نیز با بیان اینکه مشکلی در بخش درمان استان نداریم، افزود: مشکل اصلی در شرایط کنونی، عادی انگاری وضعیت از سوی مردم است و این در حالی است که صداوسیما نسبت به گذشته تلاش مضاعفی برای ایجاد حساسیت در جامعه انجام می دهد. علیار راستگو خاطرنشان کرد: براساس دستورالعمل وزارت بهداشت، استفاده از ماسک در امکان عمومی و سربسته ضروری است و کسانی که این موضوع را نادیده می گیرند، درواقع به حقوق دیگران تجاوز می کنند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز هم با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت بیماری کرونا در آذربایجان شرقی، گفت: تاکنون 3.6 درصد از کسانی که ابتلای آن ها به کرونا قطعی تشخیص داده شده، فوت کرده اند که تنها 10 درصد از آنها زیر 50 سال سن داشته اند. محمدحسین صومی افزود: در 14 روز گذشته، بیشترین میزان بروز کرونا به ترتیب در شهرستان های چاراویماق، هریس، اهر، مراغه، شبستر، تبریز و بناب بوده است. وی با اشاره به اینکه تاکنون 14 هزار بازدید از اماکن عمومی انجام شده، افزود: در مجموع رعایت پروتکل های بهداشتی در اماکن مختلف استان، 65 درصد بوده و تنها یک درصد از بازدیدها، منجر به پلمب شده است. وی، میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در ناوگان حمل ونقل عمومی را بسیار کم توصیف کرد و گفت: برگزاری مراسم عزا و عروسی و تجمع مردم در مکان هایی مانند بانک ها و دفاتر پیشخوان، زمینه را برای شیوع ویروس کرونا فراهم کرده است. به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، فرمانداران چاراویماق و بناب و معاون فرماندار مراغه نیز در این جلسه به صورت ارتباط تصویری گزارشی از آخرین وضعیت بیماری کرونا در این شهرستان ها ارائه کردند.
اعضای ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا در جلسه صبح امروز این ستاد که با حضور استاندار آذربایجان شرقی و معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، پیامدهای عادی انگاری وضعیت جامعه از سوی مردم را بررسی و بر رعایت پروتکل های بهداشتی و پرهیز از برگزاری تجمعات به عنوان تنها راه مدیریت بیماری کرونا در شرایط کنونی تأکید کردند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید