صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

رویکرد اخبار و شبکه های اجتماعی نسبت به رئیس قوه قضائیه

کد خبر 22407 1399-04-11 19:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رصد و تحلیل محتواهای تولیدی در اخبار و بسترهای شبکه‌های اجتماعی، از اسفند ۹۷ تا اسفند ۹۸، نشان می‌دهد که در میان رسانه‌های اجتماعی، اینستاگرام با رویکرد ۷۵ درصدی، مثبت‌ترین رویکرد را نسبت به حجت‌الاسلام رئیسی داشته است.
رویکرد اخبار و شبکه های اجتماعی نسبت به رئیس قوه قضائیه


حجت الاسلام ابراهیم رئیسی در تاریخ ۱۶ اسفند ۱۳۹۷، به عنوان رئیس قوه قضائیه معرفی شدند.
رصد و تحلیل محتواهای تولیدی در اخبار و بسترهای شبکه های اجتماعی، از اسفند ۹۷ تا اسفند ۹۸، نشان می دهد که در میان رسانه های اجتماعی، اینستاگرام با رویکرد ۷۵ درصدی، مثبت ترین رویکرد را نسبت به حجت الاسلام رئیسی داشته است.
محتواهای تولید شده در پایگاه های خبری و تلگرام، غالبا با تولید محتوای خنثی بیشتری همراه بوده است.
توییتر، دارای ماهیت انتقادی و اکثرا فضای منفی علیه نهادها و اشخاص حاکمیتی است. با این حال تنها ۳۸ درصد از کاربران نسبت به ایشان رویکرد منفی داشته اند.
عمده موضوعات مهم در رویکرد حمایتی، ابراز رضایت از ریاست ایشان بر قوه قضائیه، مقایسه ایشان با رئیس جمهور و حمایت از عملکرد آقای رئیسی، تقدیر از اقدامات ایشان به ویژه برخورد با مدیران فاسد و اعلام دارایی مسئولان جمهوری اسلامی به رئیس قوه قضاییه را شامل می شود.
رویکرد انتقادی، پرداختن به موضوع اعدام زندانیان سیاسی در سال ۶۷، انتخاب ایشان به عنوان نایب رییس اول مجلس خبرگان، انتقاد به برخی اقدامات و استهزا و تمسخر را دربرمی گیرد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید