صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

شرکت‌های فناوری در دوران همه‌گیری کرونا بدنبال چه چیزی هستند؟

کد خبر 22409 1399-04-11 19:43
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
شرکت‌های فناوری در حال تلاش برای اثبات ضروری بودن موجودیت خود در جهان و همچنین سودمندی خود بودند، حالا بحران کنونی به آن‌ها برای رسیدن به اهداف خود کمک می‌کند.
شرکت‌های فناوری در دوران همه‌گیری کرونا بدنبال چه چیزی هستند؟


مدت ها پیش از اینکه کرونا به سراغ جهان بیاید و میلیاردها نفر را خانه نشین کند، شرکت های فناوری در حال تلاش برای اثبات ضروری بودن موجودیت خود در جهان و همچنین سودمندی خود بودند، حالا بحران کنونی به آن ها برای رسیدن به اهداف خود کمک می کند.
با اینکه شرکت های فناوری سعی داشته اند خدمات خود را ضروری و خوب جلوه دهند، در سال های اخیر نظر افراد نسبت به آن ها تغییر کرده است. بسیاری از شهروندان در کشورهای مختلف این کمپانی ها را منبع اطلاعات غلط، اشتباه و همچنین دستکاری آن ها می دانند و به این موضوع پی برده اند که سودآورترین شرکت ها در طول تاریخ بشریت، همیشه طبق شعار آرمانی خود عمل نکرده اند.
حالا که جهان یک دوره بحرانی را طی می کند، فرصت تازه ای برای شرکت های فناوری ایجاد شده تا بار دیگر بر ضروریت خود در جهان تاکید کنند. هر کدام از آن ها روشی را انتخاب کرده اند، برای مثال «گوگل میت» به مدارس سرویس می دهد و «آمازون فرش» امکان خرید لوازم غذایی موردنیاز بدون خارج شدن از خانه را برای مردم فراهم می کند.
دولت ایالات متحده آمریکا در حال تلاش برای مدیریت وضعیت است و شرکت های فناوری خود را به عنوان یک دوست نیکوکار معرفی می کنند که دست دوستی به سوی دولت دراز می کند. یکی از نشانه های این رفتار را می توان در صحبت مدیرعامل مایکروسافت، ساتیا نادلا دید. نادلا در ماه آوریل در سخنانی اعلام کرد که چالش های کنونی نیازمند یک اتحاد بی سابقه میان کسب و کار ها و دولت است.
در همان ماه بود که اپل و گوگل بهم دست همکاری دادند و شروع به توسعه سیستم هشداری برای مبارزه با کرونا کردند. آن ها درون سیستم عامل های خود سیستمی را قرار می دهند که در صورت نزدیک شدن به فرد مبتلا به کرونا، به کاربر هشدار می دهد. نسخه اولیه این سیستم نتوانست برخی مقامات بهداشتی را تحت تاثیر قرار دهد، با این حال با گذر زمان عملکرد آن بهبود پیدا می کند.
سیستم اپل و گوگل می تواند تکامل پیدا کند. با ثبت تاریخچه تماس های اجتماعی شما، گوشی می تواند برای نشان دادن وضعیت فیزیکی شما برای بازگشت به دفتر کار یا پرواز مورد استفاده قرار بگیرد.
دولت آمریکا مانند برخی کشورها در تمام سطوح در شوک ناشی از کرونا غرق شده است. در تعدادی از ایالت ها بسیاری از مردم بیکار شده اند و این آمار رو به افزایش است. با شروع چنین وضعیتی، شرکت های آمازون و گوگل دست به کار شدند تا سیستم های قدیمی را ترمیم کنند تا پول با مشکلات کمتری جریان پیدا کند. زمانی که نادلا از امکان اتحاد میان کسب و کار ها و دولت سخن می گفت، اشاره ای به پزشکی از راه دور و همچنین یادگیری مجازی نیز کرد.  

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید