صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه

تملک واحدهای تولیدی توسط بانک‌ها یک اشتباه بزرگ است

کد خبر 22429 1399-04-11 22:38
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: تملک واحدهای صنعتی و مزایده آنها توسط بانک ها به بهانه بدهی اشتباهی بزرگ و عامل تعطیلی واحدها و توقف چرخه تولید است.
تملک واحدهای تولیدی توسط بانک‌ها یک اشتباه بزرگ است


جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قزوین عصر چهارشنبه با حضور زالی دبیر کارگروه ملی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور، جمالی پور استاندار، لطف الله سیاهکلی، فاطمه محمد بیگی و رجب رحمانی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، معاونان استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی در استانداری قزوین برگزار شد.
لطف الله سیاهکلی در این جلسه اظهار داشت: مهمترین مانع در رونق و جهش تولید سودهای بانکی است و این موضوع باید در مجلس مورد بازنگری قرار گیرد تا چالش تولیدکننده را برطرف کنیم.
وی اضافه کرد: پولی که بانک به عنوان تسهیلات می دهد در واقع سرمایه های مردم است در حالی که گویی بانک صاحب سرمایه است و از جیب مردم حاتم بخشی می کند.
سیاهکلی تصریح کرد: گاهی اوقات بانک ها امانتدار خوبی هم نیستند و پول های مردم را در جای دیگر مانند ملک و زمین سرمایه گذاری می کنند به همین دلیل تولید همچنان مشکل دارد.
وی اظهار داشت: امروز سودهای بانکی در بخش تولید بیش از ۲۵ تا ۳۰ درصد است و با این رویکرد نباید انتظار رونق تولید داشت.
سیاهکلی افزود: بانک ها حق ندارند به بهانه گرفتن مطالبات خود واحدهای تولیدی را تملک کرده و آن را به مزایده گذاشته و چرخه تولید را متوقف کنند و آنچه تاکنون رخ داده یک اشتباه بزرگ است و در مجلس موضوع را پیگیری می کنیم.
نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نمایندگان این دوره با جدیت موضوعات بانکی و بیمه ای را بررسی خواهند کرد تا موانع تولید برداشته شود.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه