صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

تحقیقات جسد پیدا شده در کوره آجر پزی مشهد

کد خبر 22643 1399-04-13 00:32
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
پس از انجام بررسی‌های دقیق پزشکی درباره بقایای کشف شده جسد یک انسان در دل چاه متروکه کوره‌های آجرپزی مشهد، روند تحقیقات این پرونده جنایی در حالی تغییر کرد که مشخص شد استخوان‌های مذکور متعلق به یک مرد جوان است.
تحقیقات جسد پیدا شده در کوره آجر پزی مشهد


هفدهم اردیبهشت گذشته، زمانی که چند مقنی مشغول لای روبی یک چاه متروکه در کوره های آجرپزی اطراف روستای فارمد بودند، ناگهان با بقایای نیمی از پیکر جسد یک انسان رو به رو شدند که هنوز به عمق چاه سقوط نکرده بود و بخشی از بقایای جسد کنار حصار های درون چاه قرار داشت. چند دقیقه بعد مقنی ها با نگرانی موضوع کشف جسد را به پلیس گزارش دادند.
بدین ترتیب با حضور قاضی علی اکبر احمدی نژاد (قاضی ویژه قتل عمد مشهد) در کوره های آجرپزی اطراف روستای مذکور، تحقیقات در این باره آغاز شد. با پیدا شدن دمپایی و برخی پوشش های زنانه درون چاه و همچنین پیراهنی با آرم پپسی و با عنوان تبلیغی «کانون والیبال آینده سازان خاوران» این احتمال قوت گرفت که جسد مربوط به زنی درشت اندام است.
به همین دلیل و با صدور دستورات ویژه ای از سوی قاضی شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، تحقیقات گسترده ای با شناسایی این کانون های تبلیغاتی آغاز شد، اما نتیجه مهمی از بررسی های تخصصی به دست نیامد.

از سوی دیگر، مقام قضایی از پزشکان قانونی خواست با انجام آزمایش های دی ان ای و دیگر معاینات و بررسی های تخصصی پزشکی، درباره جنسیت و سن وسال بقایای جسد کشف شده اعلام نظر کنند. این گونه بود که به دستور دکترآریا حجازی (مدیرکل پزشکی قانونی خراسان رضوی) آزمایش های گوناگون پزشکی با همکاری پزشکی قانونی مرکز کشور در این باره ادامه یافت و در نهایت مشخص شد که جسد مربوط به مرد جوانی بین ۲۲ تا ۴۰ ساله است که کمتر از یک سال از مرگ وی می گذرد.
همچنین نتیجه بررسی های پزشکی بیانگر آن بود که مقتول فردی درشت اندام بود که بقایای اسکلت وی توسط آتش نشانان از عمق چاه آب بیرون کشیده شد.
قاضی احمدی نژاد با بیان این که نظر پزشکی قانونی روند تحقیقات در این پرونده جنایی را تغییر داد، از شهروندان خواست چنان چه کسانی افراد گمشده دارند یا از هویت مقتول اطلاعاتی به دست آورده اند، با تلفن های ۱۱۰ یا ۰۹۳۷۰۰۹۹۵۷۱ اطلاع بدهند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید