صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

دستگیری کلاهبردار ۲ میلیارد ریالی در همدان

کد خبر 22645 1399-04-13 01:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی استان همدان از دستگیری کلاهبردار ۲ میلیارد ریالی در این استان خبر داد.
دستگیری کلاهبردار ۲ میلیارد ریالی در همدان


سرهنگ فیروزسرخوش نهاد، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی استان همدان اظهار داشت: پس از شکایت شهروند همدانی به خاطر هک شدن اطلاعات دیجیتالی و سرقت ارز مجازی، پرونده ای در پلیس فتا این استان تشکیل شد.
سرخوش نهاد، افزود: طبق اظهارات اولیه شاکی، او پس از تایید ارز مجازی به علت نداشتن آگاهی با نحوه کار کردن با کیف پول مجازی، قربانی کلاهبرداری از سوی مجرمان این فضا شده و حساب کاربری اش هک شد.
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی استان همدان، ادامه داد: تمامی سرمایه گذاری که شاکی در این بخش کرده بود به میزان ۲۰۰ میلیون تومان به سرقت رفته بود، اما در ادامه با انجام اقدامات پیچیده و فنی متهم جوان شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر و روانه زندان شد.
سرهنگ سرخوش نهاد، ادامه داد: متهم هنگام خرید و فروش ارز مجازی، قربانی را به دام انداخته و با هک و سرقت اسم کاربری و رمز وی، حساب آن ها را خالی کرده بود.
او از شهروندان خواست قبل از انجام هر فعالیتی به ویژه فعالیت مالی در حوزه فضای مجازی آموزش های لازم را در این زمینه دریافت کرده و تخصص خود را در این باره ارتقا دهند تا موجب از دست رفتن سرمایه خود نشوند.
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی استان همدان، عنوان کرد: هر گونه خرید و فروش ارز در بستر فضای مجازی و شبکه های اجتماعی ممنوع بوده و باید این قبیل معاملات در صرافی ها سطح کشور و استان به صورت حضوری صورت گیرد.
سرهنگ سرخوش نهاد، از کاربران فضای مجازی خواست در صورت مواجهه با این قبیل تخلف ها موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir متعلق به مرکز فوریت های سایبری اطلاع رسانی کنند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید