صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

دستگیری ۴۰ متهم در آتش سوزی‌های زاگرس

کد خبر 22648 1399-04-13 03:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
با توجه به مشکوک بودن آتش سوزی‌ها در جنگل‌های زاگرس ۴۰ متهم دستگیر شدند.
دستگیری ۴۰ متهم در آتش سوزی‌های زاگرس


سرهنگ علی عباس نژاد فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در ساری با بیان اینکه بررسی ها حکایت از مشکوک بودن آتش سوزی های اخیر در زاگرس دارد، گفت: ۴۰ متهم در ارتباط با آتش سوزی های اخیر در جنگل های زاگرس دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.
او، افزود: دستگاه قضایی و سازمان جنگل ها و مراتع به دنبال روشن شدن ابعاد و حقایق این آتش سوزی ها هستند و نتایج پس از بررسی قضایی اعلام می شود.
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به کمبود تجهیزات اطفاء حریق در جنگل های ایران، گفت: دولت کمک های خوبی برای خرید تجهیزات اطفاء حریق در اختیار منابع طبیعی قرار داده است.
سرهنگ علی عباس نژاد، افزود: تجهیزات اطفاء حریق به ارزش بیش از ۸۰ میلیارد ریال خریداری شده است که در اختیار منابع طبیعی استان ها قرار می گیرد.
او، گفت: برای اطفای حریق در جنگل های شمال یک دستگاه بالگرد در پاییز امسال به استان مازندران اختصاص خواهد یافت.
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، با تایید نگرانی در مورد افزایش قاچاق چوب پس از اجرای قانون طرح تنفس و ممنوعیت برداشت چوب از جنگل، گفت: کاهش تولید چوب، عدم امکان واردات چوب، بازدارنده نبودن برخورد های قضایی و بالا بودن قیمت چوب در بازار از جمله دلایل قاچاق چوب در حال حاضر است.
عباس نژاد، با بیان اینکه فقط در فصل بهار امسال بیش از ۲ هزار قاچاقچی چوب در کشور دستگیر و به مراجع قضایی تحویل شدند، گفت: میزان جرایمی که برای این قاچاقچیان سابقه دار در نظر گرفته می شود با میزان جرم همخوانی ندارد و باید شدیدتر شود.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید