صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

بررسی تاثیر طب سنتی چین در مقابله با کرونا

کد خبر 22677 1399-04-13 09:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
برخی از مقامات بهداشتی چین براین باورند که طب سنتی چینی در مواردی به درمان مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در این کشور کمک کرده است.
بررسی تاثیر طب سنتی چین در مقابله با کرونا


محققان در بسیاری از کشورها به بررسی داروهای موجود و تأیید شده علمی رو آورده اند تا به روشی مناسب برای درمان یا ریشه کنی بیماری کووید_۱۹ دست پیدا کنند. در چین، بخشی از تلاش ها برای مقابله با این بیماری که به سرعت در جهان شیوع پیدا کرده به کارگیری طب سنتی چینی بوده است.
دولت چین به تازگی گزارشی منتشر کرده که نشان می دهد طب سنتی چینی به درمان ۹۲ درصد از بیماران مبتلا به کووید_۱۹ در این کشور کمک کرده است. در این گزارش تاکید شده شش داروی سنتی به عنوان داروی موثر برای مقابله با این بیماری عمل کرده است.
در گزارش دولت چین در رابطه با داروهای سنتی موثر در درمان کووید_۱۹ به دارویی اشاره شده که در سال ۲۰۰۹ به منظور مقابله با شیوع ویروس آنفلوآنزای H۱N۱ تولید شده است.
در چین موارد جدید ابتلا به بیماری کووید_۱۹ گزارش شده که همین موضوع موجب شده تقاضا برای طب سنتی چینی افزایش پیدا کند. شورای دولتی چین برآورده کرده است صنعت بومی طب سنتی چینی تا پایان سال ۲۰۲۰ حدود ۴۲۰ میلیارد دلار رشد می کند.
محققان در کشورهای مختلف همچنان به دنبال تست و بررسی روش درمانی موثر برای مقابله با بیماری کووید_۱۹ هستند و به همین دلیل مقامات چین امیدوارند تا طب سنتی چینی را به کشورهای درگیر با همه گیری این بیماری معرفی کنند.
به گزارش مدیکال دیلی، این درحالیست که هنوز شماری از کارشناسان سلامت در دیگر کشورها در مورد بی خطر بودن داروهای سنتی تردید دارند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید