صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

دستور قاضی آمریکایی برای مصادره‌ نفتکش‌های ایرانی

کد خبر 22689 1399-04-13 10:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزارت دادگستری آمریکا از دستور یک قاضی فدرال برای مصادره محموله‌های چهار نفتکش ارسالی ایران به ونزوئلا خبر داد.
دستور قاضی آمریکایی برای مصادره‌ نفتکش‌های ایرانی


«جیمز بوسبرگ» قاضی فدرال آمریکا بامداد امروز، جمعه دستور مصادره محموله های نفتی و توقیف چهار نفتکش ایرانی را که به سمت ونزوئلا در حرکت هستند، صادر کرده است.
وزارت دادگستری آمریکا نیز اعلام کرد که قاضی فدرال دستور داد تا چهار نفتکش ارسالی ایران به ونزوئلا توقیف و محموله های آن مصادره شوند.
دیشب (پنجشنبه) دادستان های آمریکایی به منظور جلوگیری از تداوم روابط تجاری ایران و ونزوئلا، با تنظیم شکوائیه ای خواستار توقیف محموله نفتکش هایی شدند که از ایران به ونزوئلا سوخت حمل می کنند.
تنظیم کنندگان این شکوائیه مدعی شده اند که در حال حاضر ۴ فروند نفتکش ایرانی عازم ونزوئلا هستند که مجموعاً بالغ بر ۱.۱ میلیون بشکه بنزین با خود حمل می کنند.
وزارت خزانه داری آمریکا چند روز پیش، پنج ناخدای نفتکش های ایرانی را که برای انتقال سوخت به ونزوئلا ارسال شدند، در فهرست تحریم قرار داد. 
با وجود فشارهای آمریکا، ایران در اردیبهشت ماه سال جاری به منظور مهار بحران سوخت ونزوئلا، اقدام به اعزام پنج نفتکش حامل سوخت به کاراکاس کرد و دولت آمریکا نتوانست مانع آن شود.
ایران و ونزوئلا که هر دو تحت تحریم های ظالمانه و غیرانسانی آمریکا هستند، تأکید کرده اند که روابط تجاری خود را بدون توجه به فشارهای آمریکا حفظ خواهند کرد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید