صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

واکنش وزارت خارجه آمریکا به حادثه در سایت هسته‌ای نطنز

کد خبر 22701 1399-04-13 10:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
این حادثه یک یادآوری دیگری است از این که چطور نظام ایران کماکان به اولویت بخشیدن به برنامه هسته‌ای منحرف شده خود به جای رفع نیازهای مردم ادامه می‌دهد.
واکنش وزارت خارجه آمریکا به حادثه در سایت هسته‌ای نطنز


وزارت خارجه آمریکا در واکنش به حادثه در تاسیسات هسته ای نطنز با اشاره به اینکه در حال رصد گزارش های مربوطه است، مدعی شد: این حادثه یک یادآوری دیگری است از این که چطور نظام ایران کماکان به اولویت بخشیدن به برنامه هسته ای منحرف شده خود به جای رفع نیازهای مردم ادامه می دهد.
بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران صبح روز پنجشنبه از وقوع حادثه در یکی از سوله های در دست احداث در محوطه باز سایت نطنز در مرکز استان اصفهان خبر داده و گفته بود: بامداد امروز به دنبال وقوع حادثه ای که چگونگی آن در دست بررسی است، یکی از سوله های در دست احداث در محوطه باز سایت نطنز دچار آسیب شد، ولی هیچ تلفات جانی نداشت و به فعالیت های کل مجموعه لطمه ای وارد نکرد.
وی افزود: این رخداد هیچ گونه تلفات جانی نداشته و لطمه ای به فعالیت های جاری این مجموعه نیز وارد نکرده است.
کمالوندی گفت: از نظر احتمال ایجاد آلودگی نیز با توجه به غیر فعال بودن مجموعه ذکر شده جای هیچ گونه نگرانی نیست و هم اکنون تیم های کارشناسی سازمان در محل وقوع حادثه حاضر و مشغول بررسی علل این واقعه می باشند.
آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز در بیانیه ای اعلام کرد که از گزارشات در مورد این حادثه مطلع است اما انتظار نمی رود این حادثه تأثیری روی فعالیت های راستی آزمایی این نهاد بین المللی داشته باشد.
در این بیانیه آمده است: ما در حال حاضر پیش بینی می کنیم که این حادثه هیچ تأثیری روی فعالیت های راستی آزمایی پادمانی آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران نخواهد داشت.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید