صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

دادگاه انگلیسی طلاهای ونزوئلا را به گوایدو بخشید

کد خبر 22746 1399-04-13 12:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دادگاه عالی انگلیس پس از بررسی دادخواست بانک مرکزی ونزوئلا برای استرداد ۸۹۰ میلیون یورو ذخیره طلای این کشور تصمیم به پرداخت آن به دولت موازی مخالفان به رهبری خوان گوایدو گرفت.
دادگاه انگلیسی طلاهای ونزوئلا را به گوایدو بخشید


بنا بر حکم صادره از سوی دادگاه عالی انگلیس، ذخایر طلای موجود ونزوئلا در "بانک انگلستان" لندن به جای دولت نیکولاس مادورو به دولت موازی ونزوئلا به رهبری خوان گوایدو داده می شود. 
خبرگزاری انگلیسی PA روز پنج شنبه گزارش داد، دادگاه عالی بریتانیا پس از بررسی پرونده ذخایر طلای ونزوئلا در لندن تصمیم به پرداخت آن به دولت موقت خوان گوایدو، رئیس جمهور خودخوانده این کشور گرفت.
طلای متعلق به ونزوئلا هم اکنون در گاوصندوق بانک انگلستان قرار دارد. بانک مرکزی ونزوئلا به نمایندگی از سوی دولت حاکم نیکولاس مادورو درخواست استرداد این طلاها از انگلیس را برای مبارزه با پیامدهای ناشی از پاندمی کرونا کرده است.
بانک انگلستان از استرداد این ذخایر سرباز زده است، به این دلیل که دولت موازی ونزوئلا به رهبری گوایدو نیز تقاضای دریافت این طلاها را کرده بود. پس از آن دولت کاراکاس از بانک انگلستان شکایت کرد و خواستار استرداد طلای این کشور شد.
قضات دادگاه عالی انگلیس می گویند، این کشور دولت خوان گوایدو را در ونزوئلا به رسمیت می شناسد و مادورو را رئیس جمهور این کشور نمی داند. وکلای دولت مادورو نیز به سرعت اعلام کردند که تقاضای فرجام خواهند داد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید