صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

در حال ورود به پیک دوم کرونا هستیم

کد خبر 22748 1399-04-13 12:32
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
عضو کمیسیون بهداشت گفت: به نظر می‌رسد که در حال وارد شدن به پیک یا همان موج دوم بیماری هستیم؛ چراکه همه افراد جامعه در آن روزهای اولیه بیمار نشدند که یک ایمنی ایجاد شده باشد.
در حال ورود به پیک دوم کرونا هستیم


یک عضو کمیسیون بهداشت عنوان کرد: راهی که می توان افراد را ملزم استفاده به ماسک در مکان های عمومی کرد، عدم ارائه خدمات است.
علی اصغر باقرزاده درباره بازگشت آمار تعداد مبتلایان و فوتی های بیماری کووید ۱۹ در کشور به دوران اوج پیک این بیماری در روزهای اسفند و فرودین گفت: عدم رعایت و عادی سازی موضوع منجر به بازگشت آمارها به روزهای ابتدای بیماری در اسفند و فرودین شده است.
این عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما امروز مراقبت ها و فاصله اجتماعی، رعایت پروتکل های بهداشتی که در روزهای ابتدایی مشاهد می کردیم دیگر نمی بینیم. 
وی ادامه داد: شواهد امر نشان می دهد به نظر می رسد که در حال وارد شدن به پیک یا همان موج دوم بیماری هستیم؛ چراکه همه افراد جامعه در آن روزهای اولیه بیمار نشدند که یک ایمنی ایجاد شده باشد بنابراین امروز درصد خطر برای آن های که قبلا درگیر ویروس نشده اند، بیشتر است.  
نماینده بابلسر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مهم ترین توصیه آن است که باید همان بحث های قرنطینه خانگی، فاصله گذاری اجتماعی و مخصوصا استفاده از ماسک دوباره به حالت اول بازگردد؛ متاسفانه امروز مردم به هیچ عنوان این مسئله را جدی نگرفتند.
وی یادآور شد: در روزهای اخیر تعداد سفرها بسیار زیاد شد که همین مورد می تواند یکی از علت های اصلی افزایش تعداد بیماران باشد.  
باقرزاده درباره این که امروز جامعه نشان داده است اهل رعایت پروتکل های بهداشتی نیست و بسیار از مردم حتی دیگر از ماسک استفاده نمی کنند عده ای از کارشناسان مطرح می کنند کسانی که از ماسک استفاده نمی کنند باید جریمه شوند، گفت: ماسک زدن را بسیار راحت می توان اجرایی کرد؛ اما بحث جریمه کردن مکانیسم های خودش را می خواهد که کار سختی است و به نظر من شاید خیلی قابل اجرا نباشد.  
وی خاطرنشان کرد: اما راه های دیگری را می توان به عنوان جریمه درخصوص کسانی که از ماسک استفاده نمی کنند انجام داد؛ دولت می تواند بگوید به افرادی که در محیط هایی که ماسک اجباری است اما استفاده نمی کنند خدمات ارائه نمی دهیم. 
این عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر کسی به بانک برود کارت ملی نداشته باشد، بانک به او خدمات نمی دهد در خصوص ماسک هم باید همین طور باشد اگر کسی به اماکنی که زدن ماسک اجباری است رفت و از آن استفاده نکرد نباید به او خدمات داد.
وی تأکید کرد: در ادارات دولتی و خصوصی، در مترو، بانک و همه مراکز علمی و آموزشی و غیره اگر خدمات به افرادی که ماسک نمی زنند ارائه نشود می توان درصد بالایی از اشخاص را مجبور کرد که از ماسک استفاده کنند.  
باقرزاده ادامه داد: جریمه مکانسیم می خواهد که به اجرا درآوردنش سخت است اما با ارائه ندادن خدمات می توان افراد را ملزم به استفاه از ماسک کرد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید