صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد جهان

شرکت هواپیمایی امریکن ایرلاینز اعلام کرد بیش از ۲۰ هزار نفر نیروی کار اضافی برای برنامه کاری شرکت در فصل پاییز دارد که نتیجه کاهش تقاضا برای سفرهای هوایی به خاطر همه گیری ویروس کروناست.

کد خبر 22767 1399-04-13 13:57
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
شرکت هواپیمایی امریکن ایرلاینز اعلام کرد بیش از ۲۰ هزار نفر نیروی کار اضافی برای برنامه کاری شرکت در فصل پاییز دارد که نتیجه کاهش تقاضا برای سفرهای هوایی به خاطر همه گیری ویروس کروناست.

  به نقل از سی ان بی سی، شرکت هواپیمایی امریکن ایرلاینز در روز پنجشنبه اعلام کرد بیش از 20 هزار نفر از کارکنان آن در برنامه پرواز این شرکت در فصل پاییز جایی ندارند. این شرکت هواپیمایی و رقبایش با کاهش تقاضا برای سفرهای هوایی طی همه‌گیری ویروس کرونا مواجه هستند. شرکت هواپیمایی فورت ورث و سایر شرکتهای هواپیمایی آمریکا هم از کارمندان خود خواسته اند زودتر از موعد بازنشسته شوند تا مجبور نباشند آنها را اجبارا اخراج کنند. شرکت های هواپیمایی آمریکا طبق طرح حمایت 25 میلیارد دلاری دولت اجازه ندارند تا 30 سپتامبر کارمندان خود را اخراج کنند یا دستمزد آنها را کاهش دهند. هدف از اجرای این طرح کاهش تاثیرات مخرب همه‌گیری ویروس کرونا بر کسب و کار این شرکت ها بوده است. شرکت هواپیمایی امریکن ایرلاینز تا پایان سال گذشته میلادی 133700 نیروی کار داشت.ایرباس 15 هزار نفر را اخراج می‌کندتلاش خطوط هوایی دلتای آمریکا برای جلوگیری از اخراج 2300 خلبانداگ پارکر، مدیر اجرایی امریکن ایرلاینز و رابرت ایسوم، رئیس این شرکت طی یادداشتی به کارکنانشان اعلام کردند:« تخمین میزنیم 20 تا 30 درصد معادل 20 هزار نفر نیروی اضافی برای برنامه کاری خود در پاییز سال جاری میلادی داشته باشیم. این بدان معنا نیست که 20 هزار نفر از اعضای شرکت در ماه اکتبر بیکار می‌شوند بلکه بدین معناست که باید اقدامات لازم برای هماهنگ کردن نیروی کارمان با فعالیت‌های شرکت انجام دهیم». وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد امریکن ایرلاینز و 4 شرکت هواپیمایی دیگر در آمریکا به توافق رسیده اند 25 میلیارد دلار وام برای مقابله با این بحران بگیرند. این شرکت انتظار دارد تقاضا برای سفر های هوایی تا سال آینده میلادی در همین سطح پایین باقی بماند. امریکن ایرلاینز در اوایل همین هفته گزارش داد برنامه پروازهای طولانی مدت بین المللی آن در تابستان 2021 ، 25 درصد نسبت به همین فصل در 2019 کاهش خواهد یافت و 19 مسیر پروازی آن از برنامه خارج می شود. 201

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد جهان