صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / بازار و تجارت

ثبات قیمت طلای سرخ در بازار آهنگ صادرات کند است

کد خبر 22823 1399-04-13 17:04
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
عضو شورای ملی زعفران گفت: هم اکنون حداقل قیمت هر کیلو زعفران ۶ میلیون تا ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و حداکثر ۹ تا ۱۰ میلیون تومان است.
ثبات قیمت طلای سرخ در بازار  آهنگ صادرات کند است


 علی حسینی عضو شورای ملی زعفران از ثبات قیمت زعفران در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون حداقل قیمت هر کیلو زعفران ۶ میلیون تا ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و حداکثر ۹ تا ۱۰ میلیون تومان است.
او با اشاره به اینکه تابع تقاضای جهانی است، افزود: با توجه به آهنگ کند صادرات زعفران نمی توان متصور بود که به جهش قیمت رسید.
آمار دقیقی از صادرات نداریم
حسینی درباره آخرین وضعیت صادرات زعفران بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون، گمرک آمار دقیقی اعلام نکرده، اما آنچه مسلم است به دلیل آنکه ویروس کرونا در بازارهای هدف ریشه کن نشده، روند صادرات کند است.
عضو شورای ملی زعفران ادامه داد: طی چند ماه آینده بعید است که صادرات زعفران رشد داشته باشد چرا که اقتصاد دنیا دستخوش تغییر و تحولاتی است.
به گفته حسینی، با توجه به نوسان نرخ دلار و نهاده های کشاورزی، کشاورزان انتظار دارند که قیمت محصول تولیدی آنها به همان نسبت افزایش یابد که متاسفانه به سبب کند بودن صادرات، قیمت زعفران تغییری نداشته است.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه چشم انداز روشنی پیش روی صادرات نیست، بیان کرد: با وجود مشکلات اقتصادی در دنیا نمی توان انتظار داشت که اگر سال گذشته کشوری ۵۰ تن زعفران خریداری می کرد، امسال هم به همین میزان بخرد. به عنوان مثال صادرات به کشورهای اروپایی و منطقه به علت شیوع ویروس کرونا، شتاب گذشته را ندارد.
حسینی در پایان تصریح کرد: با توجه به شرایط فعلی اقتصاد و شیوع بیماری کرونا در دنیا، با دنیا باید تعامل برقرار کرد تا به هدف های صادراتی در ۴ تا ۵ ماه آینده رسید.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بازار و تجارت