صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

ترامپ خواهان توافق جدید هسته‌ای با ایران است

کد خبر 22833 1399-04-13 18:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا روز جمعه گفت: اگر دونالد ترامپ در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شود، ممکن است ایران را برای انعقاد توافق جدید هسته‌ای با آغوش باز بپذیرد.
ترامپ خواهان توافق جدید هسته‌ای با ایران است


جان بولتون مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا روز جمعه گفت: اگر دونالد ترامپ در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شود، ممکن است ایران را برای انعقاد توافق جدید هسته ای با آغوش باز بپذیرد.
بولتون در مصاحبه با شبکه ۱۳ اسرائیل گفت: ترامپ آماده است برای توافق هسته ای جدید با رهبری ایران دیدار کند.
وی افزود: درست همانطور که کیم جونگ اون رهبر کره شمالی توانست ترامپ را به بازی بگیرد، من نگران هستم که در دوره دوم ریاست جمهوری وی، ایرانی ها بتوانند همین کار را انجام دهند. 
بولتون با اشاره به دوره فعالیت خود به عنوان سفیر امریکا در سازمان ملل در زمان ریاست جمهوری بوش گفت: من به تعهدات بوش در مورد اجازه ندادن به ایران برای دسترسی به سلاح های هسته ای معتقدم. 
وی تصریح کرد، رهبران خارجی آن را (ترامپ) ناامید کننده می دانند و این بسیار نا امیدکننده است. من ترجیح می دهم که استدلال یک شخص به عنوان رئیس جمهوری با توجه واقعیت ها باشد نه بر اساس خیالات. 
بولتون در حالی از تلاش های ترامپ برای توافق جدید هسته ای با ایران سخن می گوید که خود در کتاب «اتاق اتفاق» که به تازگی منتشر شده است، اعتراف می کند که در موضوع ایران، من از ترامپ خواستم تا بر خروج از توافق هسته ای اهتمام ورزد و به وی توضیح دادم که چرا کاربرد زور علیه ایران آخرین راه حل است.
بولتون که از زمان حضورش در سازمان ملل (۲۰۰۵_۲۰۰۶ میلادی) با مواضع تند علیه تهران نزد محافل سیاسی و رسانه ای آمریکا شناخته شده است، در مواجه با تقبیح وزیرخارجه جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با طرح ضد ایرانی خود در این کتاب مدعی شد: اما من می دانستم که در جای درستی قرار دارم، اکثر رسانه های واشنگتن، به جای تمرکز و پرداختن بر اصل طرح من، بر موضوع عدم دسترسی و اخلال در دسترسی من به شخص رئیس جمهوری آمریکا متمرکز شدند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید