صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

۶ موقعیت خاص که باید آب بیشتری بنوشید

کد خبر 22835 1399-04-13 18:32
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
در ماه‌های تابستان، کمبود آب بدن می‌تواند یک خطر واقعی باشد، اما در برخی شرایط نیز می‌توان پیش از آن که بدن دچار مشکلات خاصی شود اقداماتی را انجام داد.
۶ موقعیت خاص که باید آب بیشتری بنوشید


کمبود آب در بدن می تواند خطرات شدیدی داشته باشد که از سردرد و احساس گیجی تا بیهوشی و احتیاج به اقدامات اورژانس پزشکی گسترده است. اما در چه شرایطی باید فورا بدنمان را هیدراته کنیم؟
 وقتی هیجان زده یا خوشحالیدبسیاری از افراد زمانی که هیجان زده یا خوشحالند به مصرف خوراکی های پر کالری پناه می برند. درواقع با مصرف این نوع خوراکی ها بدن خود را مستعد چاقی می کنند. به همین دلیل بهتر است که وقتی هیجان زده یا شادید آب بنوشید تا مانع از پرخوری هیجانی خود شوید.
 وقتی تحرک بالایی داریدزمانی که ورزش، پیاده روی یا انواع فعالیت های پر تحرک را انجام می دهید، بهتر است سعی کنید آب بیشتری بنوشید چرا که نوشیدن آب می تواند دمای بدن را کاهش داده و به بدن خود کمک کنید از گرما زدگی یا شوک عضلانی پیشگیری کند.
 در شرایط بارداریطبق گفته انجمن بارداری آمریکا، بدن شما برای اضافه کردن مایعات جفت و کیسه آمنیوتیک و رقیق شدن خون و پیشگیری از فشار خون بارداری باید آب بیشتری دریافت کند. کمبود آب بدن می تواند باعث گرم شدن سریع بدن شما شود. دفتر بهداشت زنان توصیه می کند که زنان باردار روزانه ۱۰ لیوان مایعات مصرف کنند که شامل آب، آب میوه و سایر نوشیدنی ها باشد.
 اگر بیماری قلبی داریدانجمن قلب آمریکا می گوید، در حالی که ممکن است با پیگیری رژیم های غذایی خوب مانند مدیترانه و ورزش کردن، از مشکلات احتمالی پیشگیری کنید، اما نوشیدن آب بیشتر در طول روز نیز برای شما بسیار مهم است. کم آبی به معنی غلظت خون شما است. غلظت خون نیز به مشکلات قلبی منتهی می شود؛ بنابراین بهترین کار این است که آب بیشتری بنوشید.
 اگر سن بالایی داریدبا افزایش سن افراد، غدد عرق به اندازه کافی عرق تولید نمی کنند که می تواند به افزایش درجه حرارت بدن منتهی شود. به همین دلیل افراد مسن بیشتر در معرض خطر کم آبی و گرمای بیش از حد بدن هستند. این موضوع نیز می تواند اوضاع را بدتر کند. علاوه بر این، کمبود آب بدن می تواند باعث سردرگمی، تشنج یا مشکلات قلبی عروقی شود.
 اگر در ارتفاعات زندگی یا سفر می کنیدکم آبی بدن یکی از عواملی است که موجب بیماری در ارتفاعات می شود. هوا در ارتفاعات بالاتر خشک است، سرعت تنفس شما سریعتر است و این باعث می شود که مایعات از ریه های شما سریعتر از بین بروند. این گروه توصیه می کنند که برای ۴۸ ساعت اول در ارتفاعی بالاتر از سطح عادی، حتماً هیدراته بمانید. در کنار آب زیادی، غذا های خاصی مانند توت فرنگی و خیار هیدراتاسیون شما را به حداکثر می رسانند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید