صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

اقدام فوری اورژانس اجتماعی نسبت به کودک آزاری‌ها

کد خبر 22857 1399-04-13 21:32
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: هرکس در هرجایی از این کشور به اورژانس اجتماعی زنگ بزند اعلام کودک آزاری، همسر آزاری و... کند ما سریعا اقدام می‌کنیم.
اقدام فوری اورژانس اجتماعی نسبت به کودک آزاری‌ها


مدتی پیش بود که خبر به قتل رساندن دختر بچه ۱۰ ساله توسط نامادری اش در فضای مجازی به گوش رسید.
برخی در فضای مجازی این طور ادعا کردند که همسایه ها به طور پنهانی با بهزیستی تماس گرفتند اما بهزیستی اعلام کرده بود که باید خود دختر بچه اعتراف کند!
بعد از آن در همان فضای مجازی، توسط برخی از افراد گفته شد که کمک به دخترک ۱۰  ساله و ترسیده نیازمند اعتراف است؟اگر رسیدگی می شد شاید امروز عسل زنده بود.
به همین منظور محمود علی گو به عنوان رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در گفت وگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: این حرف از اساس اشتباه است و اصلا به آن هایی که با اورژانس اجتماعی و بهزیستی تماس می گیرند این حرف گفته نمی شود.
رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه هرکس در هرجایی از این کشور به اورژانس اجتماعی زنگ بزند اعلام کودک آزاری، همسر آزاری و... کند ما سریعا اقدام می کنیم، گفت: به عنوان مثال در فضای توئیتر فردی اعلام کرده بود که مادری فرزند خود را آزار می دهد، به همین منظور به آن فرد پیام دادیم و اطلاعات خواستیم و سریعا اقدام کردیم.
علی گو بیان کرد: حتی شده زوجینی باهم اختلاف داشتند و خود کودک تماس گرفته و اعلام کمک رسانی کرده، نیرو های اورژانس اقدام کردند. فرقی ندارد چه کسی با ما تماس می گیرد اگر کودک هم تماس بگیرد، ما اقدام می کنیم.
وی با اشاره به اینکه روزانه حدود ۳ تا ۴ هزار تماس در سطح کشور به اورژانس اجتماعی می‎ شود، افزود: از این تعداد تماس ها بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ مورد اعزام داریم به این معناست که تمامی تماس ها نیاز به اعزام ندارند، برخی از تماس ها از پشت تلفن حل می شود برخی به گروه های دیگر مانند خط تلفنی ۱۴۸۰، سامانه طلاق، مراکز مشاوره حضوری و... ارجاء داده می شوند.
رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: این را باید گفت که تمام تماس ها مبنی بر کودک آزاری و اعلام به خودکشی فرد نیرو های اورژانس به محل اعزام می شوند همچنین اکثر همسر آزاری هایی که به اورژانس اجتماعی اطلاع داده می شود نیرو های اورژانس اعزام می شوند. می توان گفت که هرجا جان فردی در خطر باشد اورژانس اجتماعی اقدام می کند.
علی گو درباره تعداد نیروهای اورژانس اجتماعی و رشته تحصیلی آنها، گفت: در سراسر کشور حدود ۳ هزار و ۷۰۰ نیروی اورژانس اجتماعی داریم و رشته تحصیلی نیرو های اورژانس اجتماعی که به محل اعزام می شوند مددکاری و روانشناسی است.
 

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید