صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

درخواست نتانیاهو درباره پرونده تبادل اسرا، پروپاگاندای رسانه‌ای است

کد خبر 1224 1399-01-20 11:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مسئول پرونده اسرای جنبش حماس در سخنانی درخواست نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای گفت‌وگوی فوری درباره تبادل اسیران با این جنبش را یک پروپاگاندای رسانه‌ای خواند.
درخواست نتانیاهو درباره پرونده تبادل اسرا، پروپاگاندای رسانه‌ای است


 موسی دودین، مسئول پرونده اسیران جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در سخنانی در واکنش به درخواست بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر انجام فوری مذاکرات با غزه درباره تبادل اسرا، اظهار کرد: نخست‌وزیر رژیم اشغالگر یک پروپاگاندای رسانه‌ای را اداره می‌کند و نهایت دغدغه او، آزاد کردن اسیران اسرائیلی نزد مقاومت است و در عمل هیچ اقدامی در این زمینه نمی‌کند.
 وی به دولت رژیم صهیونیستی هشدار داد که در پرونده تبادل اسیران سهل‌انگاری نکند؛ چراکه فرصت‌ها همیشه تکرار نمی‌شوند و چه بسا اسرائیل در شرایط بسیار دشوارتر از حال حاضر، مجبور به مذاکره شود.
دودین در ادامه رژیم صهیونیستی را مسئول جان تک‌تک اسیران فلسطینی دانست و تأکید کرد: رژیم اشغالگر می‌داند چه از آن خواسته می‌شود اما آن را در رسانه‌ها مطرح نمی‌کند. مقاومت همیشه آماده تبادل اسیران بوده و این رژیم اشغالگر است که در این زمینه کارشکنی می‌کند.
رسانه‌های رژیم صهیونیستی سه‌شنبه به نقل از نتانیاهو مدعی شدند که یارون بلوم، هماهنگ‌کننده پرونده اسرای این رژیم با همکاری شورای امنیت داخلی و نهادهای امنیتی اسرائیل آماده اقدام سازنده برای بازگرداندن اسیران صهیونیستی دربند مقاومت در غزه و پایان دادن به این مسأله هستند.
طبق اعلام این رسانه‌ها، نتانیاهو همچنین خواستار مذاکرات فوری از طریق میانجیگران با جنبش حماس شد.
پیش از این، یحیی سنوار، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در غزه از آمادگی این جنبش برای امتیازدهی جزئی در پرونده اسیران در مقابل آزادی اسرای بیمار، سالخورده و زنان اسیر فلسطینی به عنوان یک اقدام انسانی در سایه شیوع ویروس کرونا خبر داد.
وی در این باره تصریح کرد: می‌شود طرحی برای به جریان انداختن پرونده تبادل اسیران ارائه کرد؛ به این ترتیب که رژیم اشغالگر به جای عملیات تبادل اسیران، دست به اقدام بشردوستانه زده و بازداشتی‌های فلسطینی (بیماران، زنان و سالخوردگان) را آزاد کند. ما هم می‌توانیم در ازای این اقدام یک امتیاز جزئی بدهیم.
سنوار همچنین تأکید کرد که پیش از آزادی اسرای فلسطینی که پس از قرارداد مبادله گلعاد شالیت مجددا بازداشت شدند، حاضر نیستند در خصوص موضوع تبادل اسیران با تل‌آویو مذاکره کند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید