صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

باید عاملان جنایات داعش به دادگاه بین‌المللی ویژه سپرده شوند

کد خبر 24034 1399-04-17 20:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس جمهوری عراق تاکید کرد، باید کسانی که در جنایت اعضای گروه تروریستی داعش دست دارند، برای بازخواست و مجازات به دادگاهی بین‌المللی ویژه ارجاع داده شوند.
باید عاملان جنایات داعش به دادگاه بین‌المللی ویژه سپرده شوند


 به نقل از سومریه نیوز، برهم صالح، رئیس جمهوری عراق در جریان دیدار با کریم اسعد احمد خان، رئیس تیم بین المللی تحقیق درباره جنایت های داعش در عراق، خاطرنشان کرد، تمامی اقشار عراق با قومیت ها و مذاهب مختلف از تروریست های داعشی رنج بسیار دیده اند؛ داعشی که در حق آنها جنایت ها و نقض های مختلفی از جمله کشتار جمعی در شهرها و استان های مختلف عراق مرتکب شده اند.
برهم صالح تصریح کرد، باید کسانی که در جنایت های داعش دست دارند، به یک دادگاه ویژه بین المللی ارجاع داده شوند و ضروری است که برای محکومیت این جنایت ها و بازخواست عاملان آنها تلاش صورت گیرد.
وی در جریان این دیدار تاکید کرد، تیم تحقیق سازمان ملل باید با طرف های عراقی ذی ربط و نهادهای جامعه مدنی به گردآوری و حفظ ادله ای ادامه دهد؛ نهادهایی که کشتار، رنج و ستم و بردگی آنها توسط داعشی ها را به صورت مستند ثبت کرده باشد.
در این راستا، این مسؤول سازمان ملل توضیح مفصلی به رئیس جمهوری عراق در خصوص تلاش های نهادهای سازمان ملل و مکانیسم های آن در مستندسازی جنایت های داعش در حق شهروندان عراقی با قومیت و مذاهب مختلف ارائه داد و تاکید کرد که شورای امنیت متعهد شده است که با قربانیان، رفتار منصفانه ای خواهد داشت.
 

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید