صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

سلامت مکمل‌های ورزشی تضمین شده نیست

کد خبر 24036 1399-04-17 20:03
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس هیئت مدیره سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی غذایی ایران گفت: مکمل‌های ورزشی بلای جان جوانان و نوجوانان هستند و هنوز نگرانیم زیرا سلامت این فرآورده‌ها، تضمین شده نیست.
سلامت مکمل‌های ورزشی تضمین شده نیست


عباس کبریایی زاده، رئیس هیئت مدیره سندیکای تولیدکنندگان مکمل های رژیمی غذایی ایران، در هشتمین همایش مکمل های غذایی و رژیمی و نهمین همایش طلای سبز، ضمن گرامیداشت یاد شهدای انقلاب و شهدای مدافع سلامت در کشور، گفت: کرونا نشان داد که نقش نظام سلامت در کشور تا چه میزان می تواند جدی باشد. به همین دلیل امروز از داروسازانی که در شبکه توزیع و عرضه نقش کلیدی در ارائه خدمات سلامت داشتند، تقدیر می کنیم.
او با بیان اینکه سندیکا ها باید مسیر همراهی و همدلی با یکدیگر را دنبال کنند، افزود: در حوزه سندیکا مشکلات زیادی داشتیم. زمانی که مدیرعامل شرکت داروسازی اسوه بودم، بین ۸۰ تا ۸۵ درصد از مکمل های مورد نیاز کشور وارداتی بود. این در حالی است که امروز تولیدکنندگان داخلی بیش از ۸۰ درصد نیاز کشور را در حوزه مکمل ها تامین می کنند.
او افزود: سال های سال بود که حتی موارد اولیه مکمل ها و فرآورده های خون ساز را از کشورهایی، چون امارات متحده عربی وارد می کردیم، اما امروز این دسته از فرآورده ها بر اساس فرمول های های تک دنیا در ایران تولید می شود.
کبریایی زاده ادامه داد: در این همایش ها بخش آموزش را اضافه کردیم. به طور متوسط با همکاری سندیکای فرآورده های دارویی هر سال بین ۲۰ تا ۳۰ کارگاه آموزشی برای مسولان فنی و... برگزار می کنیم. همچنین فضای پژوهشی را به مراکز تحقیقاتی اضافه کردیم و کار های پژوهشی خوبی در حوزه مکمل ها انجام شده است.
مکمل های ورزشی بلای جان نوجوانان و جوانان هستند
رئیس هیئت مدیره سندیکای تولیدکنندگان مکمل های رژیمی غذایی ایران با بیان اینکه حوزه مصرف مکمل ها در گرو ه های خاص مثل اطفال، زنان، سالمندان و ورزشکاران را مورد توجه قرار داریم، گفت: بلای جان جوانان و نوجوانان هستند و هنوز نگرانیم زیرا سلامت این فرآورده ها تضمین شده نیست. طبق آمار ۷۰ درصد افرادی که به مراکز ورزشی می روند از این مکمل ها استفاده می کنند و این آمار تکان دهنده است.. باید تولید را افزایش دهیم و واردات از مبادی درست و معتبر صورت گیرد تا مطمئن باشیم این فرآورده ها به آلاینده های آسیب رسان به سلامت آلوده نیستند.
تولید مکمل ها بسیار سخت شده است
کبریایی زاده با تاکید بر اینکه تولید باید آسان و روان شود، گفت: متاسفانه امروزه تولید بسیار سخت شده است و ایستگاه های تولید در کشور پشیمان کننده بوده و مصداق ضرب المثل هر دم از این باغ بری می رسد است. از مسئولان درخواست داریم تا تولید مکمل ها را آسان و روان کنند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید