صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

محمد انوشه کیست؟ ماجرای فراری دادن انوشه توسط طبری

کد خبر 24046 1399-04-17 21:31
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
در بخشی از جلسه دادگاه قهرمانی نماینده دادستان به همکاری فردی به نام انوشه با طبری اشاره کرد. محمد انوشه از کارمندان نهاد ریاست جمهوری بود که نقش طعمه‌یاب را در شبکه طبری ایفا می‌کرد.
محمد انوشه کیست؟  ماجرای فراری دادن انوشه توسط طبری


 در بخشی از جلسه دادگاه قهرمانی نماینده دادستان به همکاری فردی به نام انوشه با طبری اشاره کرد. محمد انوشه از کارمندان نهاد ریاست جمهوری بود که نقش طعمه یاب را در شبکه طبری ایفا می کرد. طبری قبل از بازداشتش زمینه فرار انوشه از کشور را فراهم کرد و وقتی طبری بازداشت شد دو هفته بعد انوشه نیز از کشور گریخت و به خارج از کشور رفت. 
 طرح نام انوشه در پرونده طبری نماینده دادستان در دادگاه طبری گفت: طبری در ذیل شبکه های مختلف خود پیگیر شناسایی افراد پرونده دار قضایی بود تا با نفوذ در آن ها ارتشاء هایی داشته باشد، در این میان فردی به نام محمد انوشه که به واسطه دستگیری طبری از کشور متواری شده وظیفه شناسایی طعمه در شبکه طبری را داشت. انوشه افراد پرونده دار در دستگاه قضایی که به لحاظ مالی پرپیمانه بودند را شناسایی می کرد.
 قهرمانی در ادامه به مصداق هایی از نفوذ طبری در برخی پرونده های قضایی به واسطه انوشه اشاره کرد و گفت: در یکی از ملاقات ها طبری به یکی از متولین که پرونده قضایی داشته است گفت انوشه خود من هستم و تمام کار ها را باید با انوشه هماهنگ کنید.در یکی از موارد فردی به انوشه وصل می شود و با انوشه نزد بازپرس می روند. انوشه در چند مرحله نزد بازپرس می رود و در مرحله اول می گوید طبری سلام رساند. من از طرف طبری مأموریت دارم در این پرونده مساعدت کنید.
وی افزود: در مرحله دیگری انوشه نزد بازپرس می رود و می گوید وقتی از آقای طبری گرفتیم که خدمت او برسید و اگر خواسته ای دارید مطرح کنید. بازپرس درخواست انوشه را اجابت نمی کند. انوشه بار دیگر می آید و می گوید ماشین جلوی در است، اگر خواسته ای دارید نزد آقای طبری بروید که خواسته شما را اجابت کند. در نهایت بازپرس خواسته انوشه را انجام نمی دهد.طبری در این رابطه اموالی را به دست آورده است. انوشه هم در همین راستا دریافتی های زیادی داشته است.
 نماینده دادستانی بیان کرد: برخی افرادی که به انوشه و طبری در مورد پرونده های قضایی وصل می شدند جمله نفیس دارند و میگویند ما دیگر بی تاب شدیم؛ وقتی طبری به ما وصل شد ما می خواستیم از طبری رها شویم، ولی او ما را رها نمی کرد.
 ادعاهای طبری درباره انوشه
طبری در دفاع از خود مدعی شد: انوشه کارمند نهاد ریاست جمهوری و در اصل کارمند سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بود من اصلا او را نمی شناختم.
 آیا طبری راست می گوید که انوشه را نمی شناسد؟
نماینده دادستان از طبری پرسید: چرا زمانی که شما دستگیر شدید، انوشه از کشور خارج شد؟
 طبری گفت: نه؛ قبل از بازداشت رفت.
 نماینده دادستان گفت: انوشه ۴ مرداد ۹۸ از کشور خارج شد و شما ۱۷ تیر دستگیر شدید.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید