صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

دادستان‌ها و قضات مراقبت کنند جامعه به کروناهای مجرمانه مبتلا نشود

کد خبر 1234 1399-01-20 11:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رییس قوه قضاییه گفت: ارتقاء کرامت مردم در دستگاه قضایی، مبارزه با فساد و تلاش برای رفع موانع تولید سه اولویت دستگاه قضا در سال 99 است.
دادستان‌ها و قضات مراقبت کنند جامعه به کروناهای مجرمانه مبتلا نشود


 آیت‌الله رییسی رییس قوه قضاییه در جلسه شورای روسای کل دادگستری و دادستان‌های مراکز استان‌های سراسر کشور اعلام کرد: ارتقاء کرامت مردم دردستگاه قضایی، مبارزه با فساد وتلاش برای رفع موانع تولید سه اولویت دستگاه قضا در سال 99 است.
وی افزود: گسترش عدل راهبرد فعالانه دستگاه قضاست؛ برای احیای حقوق مردم، منتظر رسیدن دادخواست و شکایت نمانید و   برای رفع فساد، نظارت های پیشگیرانه هم درون دستگاه قضایی هم در سطح کشور را توسعه دهید.
رییسی خاطرنشان کرد: انحصارگری، عدم وجود رقابت و عدم شفافیت از موانع فراگیر احقاق حقوق عامه در کشور است که باید دادستان‌ها درجهت رفع آن اقدام کنند.
رییسی تاکید کرد: دادستانها و قضات مراقبت کنند جامعه به کروناهای مجرمانه مبتلا نشود.
وی افزود:  بعد ازشناسایی مبتلایان به کروناهای اقتصادی و اخلاقی واجتماعی، اولا مراقبت کنید خودتان مبتلا نشوید سپس علت یابی کنید و برای درمان، حکم صادرکنید. درپایان هم بر دوران نقاهت مجرم وبرای بازگشت او به جامعه نظارت کنید.
رییس قوه قضاییه تاکید کرد: دادستانها و قضات مراقبت کنند جامعه به کروناهای مجرمانه مبتلا نشود.
وی افزود:  بعد از شناسایی مبتلایان به کروناهای اقتصادی و اخلاقی واجتماعی، اولا مراقبت کنید خودتان مبتلا نشوید سپس علت‌یابی کنید و برای درمان، حکم صادرکنید. درپایان هم بر دوران نقاهت مجرم و برای بازگشت او به جامعه نظارت کنید.
این خبر تکمیل می شود.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید