صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

مدیرعامل توییتر یک چهارم ثروتش را برای مقابله با کووید۱۹ اختصاص داد

کد خبر 1236 1399-01-20 11:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیر عامل توییتر اعلام کرد که مبلغ یک میلیارد دلار معادل بیش از یک چهارم دارایی خود را برای تأمین مالی مقابله با کووید۱۹ در سراسر جهان اختصاص می‌دهد.
مدیرعامل توییتر یک چهارم ثروتش را برای مقابله با کووید۱۹ اختصاص داد


مدیر عامل توییتر اعلام کرد که مبلغ یک میلیارد دلار معادل بیش از یک چهارم دارایی خود را برای تامین مالی مقابله با کووید۱۹ در سراسر جهان اختصاص می‌دهد.
«جک دورسی» مدیر عامل و بنیان‌گذار شرکت‌های شبکه اجتماعی توییتر و پرداخت همراه «اسکویر» بامداد چهارشنبه اعلام کرد که یک میلیارد دلار از سهام خود در شرکت اسکویر را که معادل ۲۸ درصد دارایی‌های او است، برای تامین مالی مقابله با شیوع کرونا در سراسر جهان اختصاص می‌دهد.
دورسی گفت که با این مبلغ شرکتی موسوم به «استارت‌اسمال» (Stratsmall) تاسیس می‌کند تا برای مقابله با کرونا در سراسر جهان تامین مالی کند.
بنیان‌گذار توییتر تأکید کرد که پس از پایان همه‌گیری کرونا، این شرکت تلاش خود را به حمایت از «درآمد پایه جهانی» و همچنین سلامت و آموزش دختران متمرکز خواهد کرد.
«درآمد پایه جهانی» نوعی از تامین اجتماعی است که در آن همه شهروندان یک کشور مبلغی پول را مستقل از درآمد‌های دیگر خود به عنوان حداقل حقوق دریافت می‌کنند.
پیشتر نیز صاحبان برخی ابرشرکت‌های فناوری و شبکه‌های اجتماعی بخشی از دارایی خود را برای مقابله با کرونا اختصاص داده‌اند.
«جف بزوس» مالک شرکت آمازون مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار به بانک غذای آمریکا کمک کرد و «مارک زاکربرگ» مدیرعامل فیسبوک به همراه همسرش ۲۵ میلیون دلار برای ساخت واکسن کرونا اختصاص داد.
همچنین بیل گیتس میلیاردر معروف آمریکایی و بنیانگذار شرکت مایکروسافت اعلام کرد که سرمایه مورد نیاز تولید برای شرکت‌هایی که نامزد ساخت واکسن کرونا هستند را تامین می‌کند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید