صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

ثبت بیشترین قربانیان روزانه کرونا در آمریکا

کد خبر 1256 1399-01-20 13:03
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
ایالات متحده آمریکا با گزارش ۱۷۳۶ مورد قربانی کووید-۱۹ در روز گذشته (سه‌شنبه)، بیشترین مرگ و میر ناشی از کروناویروس در یک روز را ثبت کرد.
ثبت بیشترین قربانیان روزانه کرونا در آمریکا


بر اساس آمارهای رسمی دانشگاه جانز هاپکینز، شمار کلی قربانیان کروناویروس جدید در آمریکا تاکنون به ۱۲ هزار و ۸۵۴ نفر رسیده است.
آمریکا هم‌چنین با ثبت ۴۰۰ هزار و ۴۱۲ مورد ابتلا به کووید_۱۹، بیشترین شمار مبتلایان جهان به این بیماری را به خود اختصاص داده است.
با این حال، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی خود مدعی شد که ممکن است آمریکا به نقطه اوج منحنی ابتلا به کروناویروس رسیده باشد.
در همین حال، شهر مرکزی "ووهان" چین که برای نخستین بار شیوع کروناویروس جدید از آن‌جا آغاز شد، به قرنطینه ۱۱ هفته‌ای خود پایان داده است.
برای ایالات متحده آمار ۱۷۳۶ قربانی روز گذشته نسبت به آمار ۱۳۴۴ قبلی که در تاریخ چهارم آوریل به ثبت رسیده بود، افزایش زیادی داشته است.
این در حالی است که پیش‌بینی می‌شود آمار قربانیان روز گذشته آمریکا بیشتر نیز شود، چرا که برخی از ایالات این کشور هنوز آمارهای خود را منتشر نکرده‌اند.
بخش عمده‌ای از قربانیان و مبتلایان کروناویروس جدید در آمریکا مربوط به شهر نیویورک است. این شهر که اکنون به مرکز شیوع این ویروس‌ تبدیل شده و روز گذشته ۷۳۱ قربانی کووید_۱۹ را به ثبت رسانید.
فرماندار ایالت نیویورک می‌گوید به نظر می‌رسد شیوع کروناویروس در این ایالت به نقطه اوج خود رسیده باشد و شمار بستری‌شدگان در بیمارستان‌ها و بیماران تحت مراقبت‌های شدید رو به کاهش است.
فرماندار نیویورک از مردم خواسته تا حد امکان در خانه‌هایشان بمانند و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند. همچنین با نزدیک شدن عید پاک از مردم خواسته شده تا از برگزاری تجمعات خودداری کنند.
این در حالی است که در برخی نقاط دیگر آمریکا از جمله ایالت ویسکانسین با وجود شیوع گسترده کروناویروس و دستور به مردم برای ماندن در خانه‌هایشان روز سه‌شنبه انتخابات برگزار شد.
بنا بر گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، در جریان کنفرانس مطبوعاتی روز سه‌شنبه ترامپ با بیان اینکه تمایلی به بحث بیش از حد در این مورد ندارد، اظهار داشت که ممکن است میزان قربانیان کروناویروس در ایالات متحده کمتر از آنچه باشد که پیش‌بینی شده است. پیش‌تر پیش‌بینی شده بود که امکان مرگ و میر حدود ۲۴۰ هزار نفر در آمریکا به دلیل ابتلا به کووید_۱۹ وجود دارد. ترامپ مدعی شد که ممکن است آمریکا به نقطه‌ اوج منحنی ابتلا به کروناویروس رسیده باشد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید