صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

چگونه کرونا را از تب یونجه تشخیص دهیم؟

کد خبر 4286 1399-02-04 08:32
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
در شرایط شیوع کروناویروس ممکن است افرادی که به عارضه تب یونجه (رینیت آلرژیک) دچارند در تشخیص بین علائم آلرژی خود با علائم کووید-۱۹ دچار اشتباه شوند.
چگونه کرونا را از تب یونجه تشخیص دهیم؟


 التهاب مخاط بینی آلرژیک که با نام تب یونجه یا رینیت آلرژیک نیز شناخته می شود، التهاب مخاط بینی است که در اثر واکنش ازدیاد حساسیتی ایجاد می شود.
هنگامی که فرد دارای سیستم ایمنی حساس شده و آلرژنی مانند گرده گل یا گرد و غبار را تنفس می کند، واکنش ازدیاد حساسیتی آغاز می شود. این واکنش در بینی به صورت آبریزش بروز پیدا می کند.
رینیت آلرژیک شامل دو نوع "حاد و فصلی" و نوع "مزمن و همیشگی" است.
توصیه می شود رینیت آلرژیک به شکل مناسب مداوا شود تا علائم آن به حداقل رسیده و لذا تمایل به لمس صورت به دلیل خارش کاهش یافته و از انتشار ناخواسته کروناویروس از طریق عطسه جلوگیری شودبرخی از افراد ممکن است نگران این باشند که در علائم رینیت آلرژیک و کووید_۱۹ همپوشانی وجود داشته باشد.
در این فصل از سال شمار افرادی که به دلیل علائم رینیت آلرژیک به پزشک مراجعه می کنند، به طور طبیعی افزایش می یابد.
به طور معمول، بیمارانی که دچار رینیت آلرژیک می شوند علائمی مانند آبریزش یا کیپ شدن بینی، عطسه و حتی گلودرد و اشکی شدن چشم ها را تجربه می کنند. همچنین گاهی اوقات سرفه نیز در میان علائم وجود دارد.
برخی از این علائم از جمله سرفه در میان علائم ابتلا به کووید_۱۹ نیز مشاهده می شود. از همین رو می توان گفت میان علائم رینیت آلرژیک و وضعیت خفیفِ کووید_۱۹ همپوشانی وجود دارد.
از علائم اصلی کووید_۱۹ می توان به تب بالا، تنگی نفس و سرفه های مداوم اشاره کرد.
متخصصان توصیه کرده اند که افراد در صورت بروز چنین علائمی به مدت هفت روز خود را در خانه قرنطینه کنند.
اما رینیت آلرژیک ویژگی های مهمی دارد که به کمک آن ها می توان آن را از بیماری کووید_۱۹ تشخیص داد.
علائم آلرژی بسته به زمان روز، خفیف و در نوسان است، زیرا میزان گرده ها اغلب در بعد از ظهر و عصر بیشتر است.
همچنین رطوبت هوا ممکن است باعث خفیف تر شدن علائم آلرژیک شود.
افرادی که به رینیت آلرژیک دچارند، اغلب علائم آن را می شناسند و میزان شدت آن را تشخیص می دهند.
با این حال در مواردی که این افراد شاهد تغییر چشمگیری در علائم خود بوده یا علائمی همچون تب و سرفه های مداوم نوظهور هستند، توصیه می شود طبق دستورالعمل های وزارت بهداشت عمل کرده و با متخصصان مشورت و خود را قرنطینه کنند.
در صورتی که این علائم در زمان قرنطینه ادامه داشته یا تشدید شد باید به پزشک مراجعه کنند.
فراموش نکنید علائم کروناویروس معمولاً شامل سرفه مداوم و درجه حرارت بالا است و همچنین گاهی باعث سردرد و درد عضلانی می شود، این ها علائم رینیت آلرژیک نیستند.
علائم رینیت آلرژیک ماندگار بوده و بسته به میزان گرده در هوا نسبتاً قابل پیش بینی است.
علائمی مانند آبریزش و خارش بینی و عطسه که در رینیت آلرژیک رایج است، معمولا در بیماری کووید_۱۹ معمول نیست.
علائم آلرژی بسته به زمان روز، خفیف و در نوسان است، زیرا میزان گرده ها اغلب در بعد از ظهر و عصر بیشتر استعلائم رینیت آلرژیک با مصرف آنتی هیستامین ها بهبود می یابند و در صورت عدم دسترسی یا تجویز پزشک می توان از اسپری های بینی استفاده کرد.
توصیه می شود رینیت آلرژیک به شکل مناسب مداوا شود تا علائم آن به حداقل رسیده و لذا تمایل به لمس صورت به دلیل خارش کاهش یافته و از انتشار ناخواسته کروناویروس از طریق عطسه جلوگیری شود.
بنا بر گزارش ولز آنلاین، گرده گل ها و علف ها رایج ترین آلرژن ها (مواد آلرژی زا) هستند که فصل آن ها از اواسط ماه مه تا جولای است اما گرده درخت ها نیز می توانند منجر به واکنش های آلرژیک شوند.
 

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تیتر های خواندنی