صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

سازمان جهانی بهداشت: کرونا مدت‌ها با ما خواهد ماند

کد خبر 4300 1399-02-04 09:32
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
مدیرکل سازمان جهانی بهداشت به در حال رشد بودن شیوع کووید۱۹ در برخی کشورها به رغم روند کاهشی آن در برخی دیگر از کشورها اشاره کرد و گفت: هنوز راه بسیاری در پیش است و کرونا مدت‌ها با مردم جهان خواهد بود.
سازمان جهانی بهداشت: کرونا مدت‌ها با ما خواهد ماند


«تدروس آدهانوم» مدیر کل سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه شب در یک کنفرانس خبری افزود که به رغم کاهش آمارهای مربوط به کرونا در برخی کشورها، آفریقا، آمریکای مرکزی و جنوبی و همچنین اروپای شرقی شاهد روند افزایشی ابتلا به این ویروس است.
وی همچنین هشدار داد که بسیاری از کشورها هنوز در مراحل اولیه همه گیری کووید۱۹ هستند و برخی نیز که در اوایل شیوع این ویروس به آن دچار شدند، شاهد بازگشت روند افزایشی شمار مبتلایان هستند.
آدهانوم ادامه داد: اشتباه نکنید، ما هنوز راه بسیاری در پیش داریم. این ویروس زمانی طولانی با ما خواهد بود. تردیدی نیست که در خانه ماندن و دیگر اقدامات فاصله گذاری فیزیکی در بسیاری از کشورها در مهار شیوع کرونا موفقیت داشته، اما این ویروس هنوز بسیار خطرناک است.
مدیر کل سازمان جهانی بهداشت تاکید کرد که توصیه های این سازمان برای مقابله با شیوع کرونا همچنان همان توصیه های پیشین است؛ شناسایی همه مبتلایان، قرنطینه کردن مبتلا، آزمایش گرفتن از موارد ابتلا، مراقبت از همه مبتلایان، رهگیری و قرنطینه افراد در تماس با مبتلا و در نهایت آموزش و توانمندسازی همه مردم.
ویروس کرونا موسوم به کووید_۱۹ اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد و کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.مدیر کل سازمان جهانی بهداشت ۲۱ اسفندماه ۹۸ در کنفرانسی خبری تاکید کرد که اگرچه واژه «همه گیر» (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد اما ارزیابی های این سازمان ویروس کرونا را «همه گیر جهانی» شناسایی و اعلام می کند.
کرونا اکنون تقریبا به همه کشورهای جهان رسیده و کشورها برای مقابله با شیوع آن قوانین محدودکننده ای وضع کرده اند؛ مدارس و مراکز آموزشی در اکثر کشورهای جهان تعطیل شده و آموزش از راه دور جایگزین آموزش حضوری گشته است.
تاکنون بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده اند که از این تعداد بیش از ۱۸۳هزار تن جان باختند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تیتر های خواندنی