صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

۲ پاندا بعد از ۱۲ سال در هنگ‌کنگ جفت‌گیری کردند

کد خبر 1331 1399-01-20 18:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دو پاندا برای نخستین‌بار پس از ۱۲ سال در باغ وحشی در هنگ‌کنگ که بازدید عمومی را به دلیل شیوع کروناویروس پس از ۱۰ سال تعطیل کرد، به طور طبیعی جفت‌گیری کردند.
۲ پاندا بعد از ۱۲ سال در هنگ‌کنگ جفت‌گیری کردند


طبق اعلامیه مطبوعاتی باغ وحش "اوشن پارک" هنگ کنگ، یینگ‌یینگ و لِه‌لِه، دو پاندای ۱۴ ساله از سال ۲۰۱۰ میلادی قصد جفت‌گیری با یکدیگر را داشتند اما هرگز موفق به انجام این کار نشده بودند.
در اواخر ماه مارس، یینگ‌یینگ، پاندای ماده علائمی از خود نشان داد که حاکی از آمادگی او برای جفت گیری بود و لِه‌لِه، پاندای نر نیز شروع به جا گذاشتن علامت‌های بویایی در اطراف محل زندگی خود کرد.
مقامات این باغ وحش خاطرنشان کردند که این یک رفتار متداول در فصل تولید مثل است که بین ماه‌های مارس و مه رخ می‌دهد. به گفته این مقامات، در نهایت این دو پاندا موفق به جفت‌گیری شدند.
این باغ وحش از ماه ژانویه به دلیل شیوع کروناویروس که هم‌اکنون حدود یک میلیون و ۴۵۰ هزار مبتلا در سراسر جهان برجای گذاشته، تعطیل شده بود.
به گفته مدیر اجرایی عملیات جانورشناسی و حفاظت این باغ وحش هنگ کنگی، جفت‌گیری طبیعی این دو پاندا خبر بسیار خوب و هیجان‌انگیزی است چرا که شانس بارداری از طریق جفت‌گیری طبیعی بیشتر از لقاح مصنوعی است.
با این حال هنوز برای اعلام اینکه آیا یینگ‌یینگ باردار است یا خیر بسیار زود است. دوره بارداری برای پانداهای غول پیکر بین ۷۲ تا ۳۲۴ روز است. زودترین زمانی که بارداری یک پاندا پیش از زایمان او قابل تشخیص است، بین ۱۴ تا ۱۷ روز قبل از تولد است.
بنا بر گزارش ای‌بی‌سی نیوز، کارشناسان و متخصصان امیدوارند امسال خبر بارداری یینگ‌یینگ را اعلام کنند و کمک‌های بیشتری در زمینه حفظ این گونه آسیب‌پذیر انجام دهند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید