صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

حریرچی: هیچ استانی در کشور در وضعیت قرمز کرونا نیست

کد خبر 4332 1399-02-04 12:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه روند ابتلای به ویروس کرونا در کشور سیر نزولی دارد گفت: هیچ استانی در کشور وضعیت قرمز ندارد.
حریرچی: هیچ استانی در کشور در وضعیت قرمز کرونا نیست


ایرج حریرچی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از مرکز بهداشت غرب اهواز در گفت وگویی با اشاره به غربالگری مجدد در استان های کشور بیان کرد: غربالگری برای شناسایی علایم بالینی مثل تب ، سرفه و ... است که باید در دوره های مکرر انجام شود؛ تکرار غربالگری به دلیل این است که ممکن است برخی مواقع تست آزمایشگاه هیچگونه علایمی نداشته باشند و با گذشت ۲ هفته ایجاد شود یا در مرحله اول، آزمایش منفی نشان دهد و در مرحله بعد مثبت باشد.
وی ادامه داد: تست غربالگری به عمل آمده در کشور در دور دوم برخی استان ها آمار بالای ۹۲ درصد، و در برخی دیگر به ۸۰ درصد رسیده است به همین دلیل برای تشخیص و شناسایی دقیق بیماران کرونایی، مجدد تست غربالگری انجام می شود.
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد:  جلوه اصلی فداکاری را کارکنان بهداشت و درمان در بیمارستان ها دارند ولی موفقیت اصلی در پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در مراکز بهداشت سطح شهر و روستا انجام می شود.
حریرچی ادامه داد:نمونه گیری مناسب، شناسایی بیماران کم علامت و ایزوله کردن آنها، شناسایی کسانی که با بیماران تماس داشتند، و پیگیری و قرنطینه کردن بیماران باعث جلوگیری از انتشار و پیشرفت بیماری کرونا خواهد شد که تنها با کمک به ورزان و پزشکان عمومی انجام می شود که جا دارد از این کادر پزشکی قدردانی و تشکر کنیم.
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور که صبح پنجشنبه در سفری یک روزه وارد خوزستان شده، از بیمارستان رازی اهواز و مرکز بهداشت غرب اهواز دیدن کرد. وی پس از بررسی روند اقدام انجام شده در مقابله با بیماری کرونا در اهواز، برای بررسی وضعیت این بیماری عازم آبادان شد. بیماران مبتلا به ویروس کرونا در آبادان، در بیمارستان طالقانی این شهر بستری هستند.
ویروس کرونا موسوم به " کووید ۱۹" اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر ۹۸) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تیتر های خواندنی