صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / راه و مسکن

دغدغه تامین مسکن در تهران دارید؟

کد خبر 4383 1399-02-04 16:34
زمان تقریبی مطالعه 6دقیقه
تأمین مسکن یکی از دغدغه‌هایی است که همواره ذهن هر خانواری را به خود مشغول می‌کند.
دغدغه تامین مسکن در تهران دارید؟

 
 با توجه به تورم موجود در کشور روزبه روز بر قیمت مسکن افزوده می شود و متقاضیان ملک برای تأمین این نیاز خود دچار مشکلات بیشتری می شوند. برخی از آنها ناچار به خریداری ملک در محله هایی دیگر می شوند و برخی نیز به جای خرید ملک به دنبال اجاره آن می روند.
در این برهه زمانی بازدیدهای پی درپی جهت انتخاب گزینه مناسب، از سویی باعث صرف هزینه های بالایی شده و از سوی دیگر هم باعث اتلاف زمان و افزایش ترددهای شهری می شود. این مسئله عواقبی همچون افزایش میزان آلودگی هوا و خطر ابتلا به بیماری های واگیردار را نیز به دنبال دارد. در همین راستا با ورود اپلیکیشن ها و پلتفرم های فعال در حوزه مسکن همچون شبکه اطلاع رسانی لندهوم که در سراسر کشور فعال است ، برخی از این مشکلات مرتفع شده و متقاضیان خرید و یا اجاره خانه می توانند با مراجعه به این سامانه از محل کار یا زندگی خود، خانه مورد نظر را جستجو کرده و پس از انتخاب آن، تنها برای بازدید نهایی و عقد قرارداد به آژانس های املاک مراجعه کنند. این امکانات به طور حتم علاوه بر اینکه صرف جویی مناسبی در هزینه و زمان متقاضیان صورت می گیرد بلکه کمکی نیز به کاهش آلودگی هوا در کلان شهرها می شود.
خرید آپارتمان در شهرک غرب
شهرک غرب که یکی از محله های شمال غرب تهران محسوب می شود، در منطقه 2 شهرداری قرار گرفته است. این منطقه به دلیل برخورداری از آب وهوای مطلوب، امکانات رفاهی و درمانی قابل توجه و همچنین خیابان های عریض و بافت مدرن و به روز خود یکی از مناطق گران قیمت تهران نیز به شمار می رود. در نتیجه تقاضا برای اجاره و خرید در این منطقه بسیار چشمگیر است؛ اما نباید فراموش کرد که با توجه به قیمت بالای خانه در این منطقه، متقاضیان خرید آپارتمان در شهرک غرب باید از میزان بودجه بالایی برخوردار باشد.
شهرک غرب از لحاظ جغرافیایی از شمال به سعادت آباد، از جنوب به بزرگراه همت از شرق به ده ونک و از غرب به خیابان فرحزادی می رسد و خیابان هایی همچون، ایران زمین، گلستان، مهستان، زرافشان، پاک نژاد، فرحزادی، گل افشان، دادمان و بلوار خوردین از خیابان های مطرح این منطقه به شمار می روند.
بافت محله شهرک غرب بیشتر ویلایی و مدرن است و به دلیل قیمت بالای این خانه ها محله ای دنج جهت آرامش ساکنان به شمار می رود و معمولا افرادی که خواهان زندگی در محیطی آرام و بی دغدغه هستند این منطقه را انتخاب می کنند. این در حالی است که برخی از کوچه های این منطقه دارای نگهبان های 24 ساعته است که امنیت و آرامش منازل را تضمین می کنند. بنابراین، شهرک غرب جزو مناطق امن و با میزان نرخ جرایم کم محسوب می شود.
اما برای متقاضیانی که به دنبال خرید آپارتمان در شهرک غرب هستند باید گفت که در این منطقه در کنار خانه های ویلایی، واحدها و آپارتمان های سوپر لوکسی وجود دارد که از لحاظ قیمتی از سایر مناطق تهران گران قیمت تر هستند. در این منطقه آپارتمان های شخصی ساز و برج های مسکونی با ویژگی های خاص و امکانات مدرن بازار خرید را به خوبی و با طیف بالایی از تنوع پوشش می دهند.
به طورکلی قیمت خرید آپارتمان در شهرک غرب بین متری 24 میلیون تا 32 میلیون 700 هزار تومان است که در مقایسه با سایر مناطق تهران رقمی بالا به شمار می رود. در این منطقه نیز متقاضیان خرید آپارتمان برای سهولت در انتخاب ملک مورد نظر خود می توانند با مراجعه به سایت شبکه اطلاع رسانی املاک لندهوم پس از انتخاب شهر تهران و محله شهرک غرب و تعیین متراژ و بودجه خود فایل های ثبت شده ملک مورد نظر را مشاهده و تماس مستقیم با فروشنده داشته باشید .
خرید آپارتمان در سعادت آباد
در منطقه 2 شهرداری تهران و در نوار شمالی شهرک غرب، محله سعادت آباد قرار دارد. این محله نیز جزو محله های لوکس شمال غربی تهران است که به دلیل امکانات رفاه و تفریحی، مراکز تجاری، دسترسی های مناسب، آب وهوای مطلوب و ساخت وسازهای مدرن جز محله های صاحب نام به شمار می رود.
دسترسی این منطقه به بزرگراه های چمران، نیایش، اشرفی اصفهانی، باکری و همت باعث شده که تعداد متقاضیان خرید آپارتمان در سعادت آباد چشمگیر باشد. این در حالی است که قیمت به نسبت بالای این منطقه نیز باعث شده که اقشار با بودجه بالا در این منطقه اقدام به خریداری آپارتمان کنند.
این محله از لحاظ امکانات رفاهی در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارد. وجود مراکز تجاری همچون اریکه ایرانیان، رویال و گلستان و بوستان های متعدد، زندگی مرفه تری را برای ساکنان رقم زده است.
در این محله آپارتمان های ساخته شده در خیابان 24 متری، علامه، صراف ها و اطراف خیابان دشت بهشت قیمت بالاتری را دارند و آپارتمان های اطراف پل مدیریت و کوی فراز به نسبت قیمت پایین تری را دارند.
متقاضیان خرید آپارتمان در منطقه سعادت آباد می توانند آپارتمان هایی را با رنج قیمتی متری 24 میلیون تا متری 33 میلیون تومان در این محله بیابند که برای تسهیل در روند انتخاب خود می توانند با مراجعه به شبکه اطلاع رسانی املاک لندهوم  انتخابی بهتر را برای خود رقم زنند.
اجاره آپارتمان در جنت آباد
جنت آباد نیز یکی از محله های شمال غربی تهران است که در منطقه 5 شهرداری قرار دارد. این محله از شمال به حصارک، از جنوب به خیابان آیت الله کاشانی، از شرق به محدوده پونک (چهاردیواری) و از غرب به محله شهران محدود می شود. محله جنت آباد یکی از محله بالای شهر تهران به شمار می رود. بافت جنت آباد شمالی از بسیاری جنبه ها بسیار به منطقه سعادت آباد نزدیک و شبیه است هرچند شاید از نظر امکانات رفاهی در این سطح نباشد اما از نظر کیفیت آب و هوا و خیابان کشی و دیدی که به شهر دارد بسیار شبیه سعادت آباد است.
به طورکلی جنت آباد به سه بخش شمالی، مرکزی و جنوبی تقسیم می شود اما قیمت خانه ها در جنت آباد شمالی و جنوبی تفاوت چشمگیری را ندارد و برخی از آپارتمان ها که بسیار لوکس ساخته شده اند قیمت بالاتری را دارند.
 این محله بیشتر دارای بافتی غالبا مسکونی است و متقاضیان اجاره آپارتمان در جنت آباد با آرامش بیشتری می تواند ملک مورد نظر خود را بیایند.
بافت مدرن، خیابان های عریض، طبیعت و آب وهوای مطلوب، دسترسی آسان از ویژگی های اصلی این منطقه است. بهترین خیابان های جنت آباد جنوبی چهار باغ و لاله هستند که دارای کوچه های پهن، دنج و آپارتمان هایی نوساز هستند.
متقاضیان اجاره آپارتمان در منطقه جنت آباد می توانند آپارتمان های مدرن تر و با امکانات بیشتر را با قیمتی به نسبت بالاتر در جنت آباد شمال و جنوبی جستجو کنند و آپارتمان های با قیمت مناسب تر را در جنت آباد مرکزی بیابند که در این منطقه نیز لندهوم با برخورداری از بهترین فایل های ثبت شده می تواند به متقاضیان جهت اجاره آپارتمان در جنت آباد یاری رساند. کاربران با مراجعه به سامانه کیلید می توانند ضمن انتخاب محله های مختلف جنت آباد، و استفاده از فیلترهای متنوع قیمتی، متراژ و... آپارتمان دلخواه خود را بیابند.
 
 

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / راه و مسکن


تیتر های خواندنی