صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

دانشگاه هاروارد کمک فدرال ۸.۷ میلیون دلاری را نمی‌پذیرد

کد خبر 4385 1399-02-04 17:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک روز پس از انتقادهای رئیس جمهوری آمریکا از دانشگاه هاروارد به دلیل دریافت پول مالیات‌دهندگان، این دانشگاه ثروتمند اعلام کرد که کمک فدرال ۸.۷ میلیون دلاری برای ویروس کرونا را نخواهد پذیرفت.
دانشگاه هاروارد کمک فدرال ۸.۷ میلیون دلاری را نمی‌پذیرد


دانشگاه های ستندفورد و پرینستون نیز در حمایت از دانشگاه هاروارد اعلام کردند که آنها نیز کمک های فدرال میلیون دلاری در بحبوحه بررسی موشکافانه دانشگاه های ثروتمند را رد خواهند کرد.
مقامات در دانشگاه هاروارد گفتند، این دانشگاه به خاطر پاندمی کرونا همچنان با چالش های مالی قابل توجهی مواجه است اما به خاطر نگرانی از اینکه تمرکز شدید سیاستمداران برنامه های کمکی ایجاد شده توسط کنگره را متزلزل کند، این کمک مالی را نخواهد پذیرفت.
دانشگاه هاروارد در بیانیه ای گفت: اگرچه درک می کنیم که هرگونه اختصاص این منابع یکی از موضوعات تحت کنترل وزارت آموزش است اما امیدواریم که توجهات ویژه به نهادهای آموزشی ماساچوست معطوف شوند که برای خدمت به جوامع شان و برآورده کردن نیاز دانشجویانشان در این برهه دشوار و چالش برانگیز، تقلا می کنند.    
کنگره به عنوان بخشی از بسته حمایتی ۲.۲ تریلیون دلاری، ۱۴ میلیارد دلار را برای دانشگاه ها و دانشکده های این کشور اختصاص داد. با توجه به وسعت دانشگاه ها و تعداد دانشجویانشان، مبلغ این کمک فدرال متفاوت است.
اما دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه گفت که دانشگاه هاروارد نباید سهم خود از این بسته حمایتی را دریافت کند چرا که این دانشگاه از منابع مالی وسیعی برخوردار است. ترامپ نگرانی های دیگر منتقدان را بازگو کرد که می گویند دانشگاه هاروارد به این پول نیازی ندارد و می تواند به بودجه ۴۰ میلیارد دلاری خود تکیه کند.
این در حالی است که دانشگاه هاروارد پیشتر درخواست ها برای بازگرداندن این بسته حمایتی را رد کرده و گفته بود که قصد دارد ۱۰۰ درصد این بودجه را به کمک مالی به دانشجویان اختصاص دهد و به هیچ وجه از این مبلغ برای هزینه های این دانشگاه استفاده نخواهد کرد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی