صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

لس‌آنجلس تایمز: زمان تجزیه آمریکا فرا رسیده است

کد خبر 4394 1399-02-04 18:02
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
یک روزنامه آمریکایی در مطلبی تحلیلی نوشت، شیوع ویروس جدید کرونا در ایالات متحده نشان داد که زمان تجزیه این کشور فرا رسیده است.
لس‌آنجلس تایمز: زمان تجزیه آمریکا فرا رسیده است


روزنامه «لس آنجس تایمز» در یادداشتی به بررسی تاثیرات شیوع ویروس «کووید۱۹» بر ایالات متحده پرداخته و تحلیل کرد انشقاق های زیادی در جامعه آمریکا وجود دارد، به گونه ای که بهتر است این کشور تجزیه شود.
در ابتدای این یادداشت با اشاره به گزارش های متناقضی که از شبکه های مختلف آمریکایی درباره وضعیت ویروس کرونا در این کشور پخش می شود، آمده است: «ما به صورت درمانده و جبران نشدنی گسسته هستیم، زمان آن رسیده که دست از صحبت کردن درباره متحد شدن بکشیم و تنها کار معقول را انجام دهیم».
این روزنامه ضمن یادآوری تجزیه اتحاد جماهیر شوروی سابق به ۱۵ کشور در حدود ۳۰ سال پیش، به کنایه نوشت: «چرا ما نتوانیم همان کار را اینجا انجام دهیم؟ تمام کسانی که شخص اداره کننده کنونی ایالات متحده آمریکا را دوست دارند، می توانند ساکن قلمرو "مار_اِ_لاگو" باشند. همه شما موفق باشید!».
لس آنجس تایمز، پنج هفته ای که آمریکا درگیر شیوع ویروس کرونا شده را به اندازه گذر یک عمر توصیف کرده و در انتقاد از برنامه های شبکه های آمریکایی توضیح داد: «مانند شکنجه است. یک لحظه دارید می بینید که دانشمندان هشدار می دهند اگر به وضعیت عادی، قبل از انجام آزمایش و رهگیری باز گردیم، جان مان را از دست می دهیم. لحظه بعد، رئیس جمهور ترامپ را می بینید که درخواست مردم برای بازگشت به حق خدادادی خود برای غذا خوردن در وافل فروشی و آلوده کردن اطرافیان خود [به ویروس کرونا] را تقدیس می کند».
نویسنده این یادداشت، ملت آمریکا را جامعه ای از هم گسیخته تر از هر زمانی در تاریخ حدوداً ۲۵۰ ساله ایالات متحده توصیف کرده و افزود: «ما از هم متنفریم و برایش اثبات هم دارم... ما می توانیم به روش اتحاد جماهیر شوروی عمل کنیم و به ۱۵ کشور خودگردان تجزیه شویم».
این روزنامه با اشاره به تمایل ترامپ برای دو نیمه کردن آمریکا به ایالت قرمز و آبی (اشاره ای به رنگ های دو حزب دموکرات و جمهوری خواه)، تحلیل کرد: «قلمرو "مار_اِ_لاگو" می تواند قطعا شامل ایالت هایی شود که علی رغم خطرات گفته شده از سوی مسئولان درمانی [درباره کرونا]، به سرعت در پی بازگشایی کسب وکار و مشاغل هستند. تگزاس، تِنِسی، جورجیا، کارولینای جنوبی و فلوریدا».
لس آنجس تایمز سپس به بیان مشکلات عدیده آمریکا در بحبوحه ویروس کرونا فراموش شده اند، پرداخت: «ما با بحران مسکن مواجه هستیم... تعداد غیرقابل تصوری از مردم بی خانمان، ثروت عظیم در کنار فقر عظیم تر [داریم]. ردیف بودجه مدارس شهر لس آنجس پر از حفره است. شهردار لس آنجس می گوید مرخصی های اجباری [به کارمندان] می دهد و حتی خدمات بنیادین کمتری از آنچه وعده داده شده بود [خواهیم داشت]».
بر اساس آمارهای اعلامی، تا کنون در آمریکا تا کنون نزدیک به ۸۵۰ هزار نفر به ویروس کووید۱۹ مبتلا شده  و بیش از ۴۷ هزار نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.
گزارش بازرسی کل در وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا نشان می دهد که بیمارستان های این کشور با کمبود تجهیزات محافظتی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، مواجه بوده و از دستورالعمل های دولت نیز دچار سردرگمی شده اند.
کمبود تجهیزات پزشکی و کادر درمانی در بیمارستان های آمریکا برای مقابله با این بیماری، همچنین جمعی از مسلمانان این کشور را به فکر کمک رسانی به آنها انداخته و برای کادر درمانی این کشور ماسک و لباس های محافظتی تهیه می کنند. 

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی