صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

وادادگی وزارت‌خارجه در برابر چینی‌ها سبب اعتراض نمایندگان شد

کد خبر 1422 1399-01-21 14:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
هفده نماینده مجلس شورای اسلامی در تذکری کتبی به جواد ظریف، وزیر امور خارجه به "اظهارات خلاف شئون دیپلماتیک سفیر جمهوری خلق چین در ایران و واکنش غیر عزت‌مندانه‌"سخنگوی وزارت خارجه انتقاد کردند.
وادادگی وزارت‌خارجه در برابر چینی‌ها سبب اعتراض نمایندگان شد


هفده نماینده مجلس شورای اسلامی در تذکری کتبی به جواد ظریف، وزیر امور خارجه به "اظهارات خلاف شئون دیپلماتیک سفیر جمهوری خلق چین در ایران" و "واکنش غیر عزت‌مندانه‌" سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به اظهارات سفیر چین، انتقاد کردند.
در متن تذکر ۱۷ نماینده به جواد ظریف آمده است: «به جنابعالی تذکر داده می‌شود نظارت بیشتری نسبت به موضع‌گیری‌های سخنگوی وزارت خارجه اعمال بفرمایید تا غرور ملی ایرانیان بیش از این دستخوش مناسبات ناشی از عوارض تحریم‌های ظالمانه‌ی ایالات متحده‌ی آمریکا نشود.
انتظار این است که به جای این اظهارات غیرعزت‌مندانه، سفیر جمهوری خلق چین به وزارت خارجه احضار می‌شد و تذکر لازم به او داده می‌شد.»
گفتنی است بعد از منازعه مسئولان چینی و سخنگوی وزارت‌بهداشت کشورمان به دلیل ارائه اطلاعات غلط درباره کرونا، سخنگوی وزارت‌خارجه به همراه برخی دلداگان چینی و مدافعان پکن به جای دفاع از جهانپور، واهمه گرفتند و با هجمه به سخنگوی وزارت‌بهداشت خواستار دلجویی از چینی‌ها شدند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید