صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / انرژی

پوتین با ترامپ و سعودی‌ها درباره بازار نفت دیداری ندارد

کد خبر 1442 1399-01-21 17:10
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سخنگوی کرملین در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز اعلام کرد که رئیس‌جمهور روسیه برنامه‌ای برای دیدار با مقام‌های آمریکا و عربستان در خصوص نفت ندارد.
پوتین با ترامپ و سعودی‌ها درباره بازار نفت دیداری ندارد


 «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین امروز (پنجشنبه) در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز اعلام کرد که «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه تا امروز، هیچ برنامه‌ای برای بحث با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و حاکمان سعودی درباره بازار نفت ندارد.
وی در پاسخ به سؤال خبرنگار رویترز درباره احتمال دیدار رئیس‌جمهور روسیه با رئیس‌جمهور آمریکا و مقامات سعودی درباره بازار نفت تصریح کرد: «تا امروز، چنین برنامه‌ای وجود نداشته است».
شیوع ویروس کرونا و کاهش تقاضای نفت، در بازار جهانی در کنار فروپاشی توافق اوپک پلاس برای پایین نگه داشتن عرضه به بازار باعث شد تا قیمت نفت در بازار جهانی به حدی برسد که از سال 2002 تا کنون بی‌سابقه بوده است. (جزئیات بیشتر)
در پی اختلاف بین روسیه و عربستان و همچنین کاهش تقاضای جهانی به دلیل شیوع کرونا، مکزیک و دیگر کشورهای نفتی در هفته‌های گذشته شاهد کاهش قیمت شدید نفت بوده‌اند.
در حالی سخنگوی کرملین تصریح کرد که پوتین برنامه‌ای برای دیدار با ترامپ و مقام‌های سعودی درباره بازار نفت ندارد که بنا به گزارش بی بی سی، در تاریخ 15 فروردین ماه، رئیس‌جمهور روسیه در نشستی ویدئویی، شیوع کرونا و سیاست عربستان را عامل سقوط نفت اعلام کرد و برای کاهش سطح تولید ابراز آمادگی کرد. 
وی تصریح کرد که مسکو حاضر است علاوه بر اوپک، با آمریکا برای تنظیم بازار نفت وارد همکاری شود و این در حالی است که ترامپ پیشتر ابراز امیدواری کرده بود که روسیه و عربستان تولید نفت خود را پایین آورند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / انرژی