صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

ماسک‌های خریداری شده از چین کارایی ندارند

کد خبر 1452 1399-01-21 18:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دولت فنلاند تایید کرد که دو میلیون ماسکی که این کشور از چین خریده تا برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا استفاده شوند جهت مصارف بیمارستانی کارایی ندارند.
ماسک‌های خریداری شده از چین کارایی ندارند


 روز سه شنبه گذشته وزیر بهداشت فنلاند با ارسال عکسی در توییتر اعلام کرد که اولین محموله دو میلیون ماسک جراحی و ۲۳۰ هزار دستگاه تنفس مصنوعی از چین به فرودگاه هلسینکی رسیده است و این تجهیزات پیش از استفاده بررسی و آزمایش می‌شوند.
مقامات فنلاند روز چهارشنبه پی بردند که ماسک‌های ارسالی استانداردهای حفاظتی در برابر ویروس کرونا برای استفاده در محیط پزشکی را ندارند.
کرسی وارهیلا، مقام وزارت بهداشت فنلاند، در کنفرانسی خبری به این مساله واکنش نشان داد و اظهار کرد که این موضوع بسیار ناامیدکننده است و این ماسک‌ها فقط در زمانی قابل استفاده هستند که به‌طور مثال کادر درمانی قصد دارند به منازلشان بروند.
تامی لونما، مسؤول تدارکات در مبارزه علیه شیوع بیماری در فنلاند، بیان کرد که کشورهای دیگری نیز با چنین مساله‌ای روبرو شده‌اند چراکه بازار چین به دلیل درخواست بالای ماسک بسیار آشفته است، قیمت‌ها همچنان درحال افزایش هستند و باید سریعا خریداری کرد و هزینه را جلوتر پرداخت کرد.
در هفته‌های اخیر، اسپانیا، هلند، ترکیه و استرالیا ماسک‌هایی که از چین خریداری کرده بودند را برگشت زدند.
دولت فنلاند اعلام نکرده است که برای این تجهیزات نامناسب چه میزان هزینه کرده است. این کشور روز چهارشنبه تاکید کرد که ۶۰۰ میلیون یورو برای تهیه تجهیزات محافظتی و پزشکی و دارو اختصاص داده است.
در آخرین آمارهای منتشر شده از مبتلایان کووید_۱۹ در فنلاند در روز چهارشنبه، تعداد افراد مبتلا ۲۴۸۷ اعلام شده است و ۴۰ نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
 

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید