صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / بازار و تجارت

واردات ۱۰۰ کامیون به گمرک بازرگان _ ورود یک محموله دارو به کشور

کد خبر 1454 1399-01-21 19:04
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک ایران گفت:در ملاقات حضوری مدیر گمرک بازرگان و گوربلاغ ترکیه ایران پیشنهاد تردد روزانه ۱۰۰ کامیون به کشور را داد.
واردات ۱۰۰ کامیون به گمرک بازرگان _ ورود یک محموله دارو به کشور


 به نقل از گمرک، لطیفی، سخنگوی گمرک ایران گفت: در ملاقات مرزی حضوری اضطرای ظهر امروز مدیر کل گمرک بازرگان با مدیر کل گمرک گوربلاغ در خصوص نحوه پذیرش ۱۶۰ کامیون ترکیه‌ای که عازم ایران بودند و از سوم اسفند با بسته شدن مرز از طرف ترکیه همچنان در کشور ترکیه بلاتکلیف ماندند و نحوه تعاملات مرزی گفتگو شد.
وی افزود: در این ملاقات مرزی، طرف ایرانی پیشنهاد داد که روزانه نزدیک به ۱۰۰ کامیون در نقطه صفر مرزی با رعایت پروتکل بهداشتی بصورت تعویض کشنده ترکیه‌ای با کشنده ایرانی انجام پذیرد که طرف ترک تصمیم گیری در خصوص اجرایی شدن این پیشنهاد را به جلب نظر و کسب مجوز از استانداری «آغری» موکول کرد.
دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک ایران، در خصوص پیشنهاد مدیرکل گمرک گوربلاغ ترکیه، در این ملاقات مرزی توضیح داد: طرف ترک نیز پیشنهاد کرد که تا دو سه روز آینده عملیات تعویض کشنده روزانه به تعداد ۲۰ کامیون در بازارچه مشترک «ساری سو» بازرگان انجام شود. که دراین خصوص نیز طرف ایرانی آمادگی خود را برای پذیرش تا ۴۰ دستگاه کامیون اعلام داشت و بنا شد تا زمان پاسخ استانداری «آغری» ورود کالا از بازارچه «ساری سو» از شنبه یا یکشنبه ۲۳ و ۲۴ فروردین عملیاتی شود.
لطیفی در پایان گفت: اولویت پذیرش محموله‌های وارداتی از ترکیه برای گمرک ایران، محموله‌هایی است که از سوم اسفند در مرزهای ترکیه برای ورود به ایران متوقف مانده اند.
گفتنی است، یک محموله دارو بعداز ظهر امروز وارد بازارچه مرزی «ساری سو» شده است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بازار و تجارت